Druhý model zvolili například ve Vrchoslavicích, kde se uskuteční první ročník Vrchoslavského strašidlení. Akce odstartuje v 17.00 u Sokolovny a na nebojácné děti a jejich nebojácné rodiče čeká stezka plná strašidel, kterou projdou s lampiony.

Ve Vrchoslavicích navíc uspořádali soutěž o nejhezčí dýňovou výzdobu, která bude vyhlášena právě v cíli strašidelného průvodu.

„Sešlo se nám dvadvacet přihlášek, což je hezký počet. Lidem se dýňová soutěž líbila,“ prozradila účetní obce Jaroslava Kvasničková s tím, že o vítězi rozhodla porota složená z dětí místní základní školy.

K příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu se bude ve čtvrtek konat lampionový průvod i v Čelechovicích na Hané, kde jeho účastníci vyrazí v 18.00 od budovy obecního úřadu.

V pátek se průvod světélek projde i Vrbátkami, kde odstartuje v 17.30 na dolním hřišti. Ve Stínavě se na pochod vydají o půl hodiny později od obecního úřadu, strašidelní bytosti pak v pátek budou k vidění například v Doloplazech, kde v 17 hodin před kulturním domem odstartuje akce Posviťme si na strašidla.