Burza bude ve čtvrtek sedmého a pátek osmého září, přičemž oba dny bude program od osmi hodin ranních do poledne a ve čtvrtek bude navíc ještě odpolední program od tří do sedmi hodin.

Čtvrteční dopolední program je zejména pro žáky prvního stupně základních škol a odpolední pro družiny a rodiče s dětmi. Páteční den akce je potom naplánovaný pro žáky druhého stupně základních škol.

„Burza je prezentací a nabídkou Sportcentra – DDM a dalších organizací, sdružení a spolků pracujících s dětmi a mládeží. Účastníci si na ní mohou vyzkoušet mnohé aktivity, které mají možnost v případě zájmu dále rozvíjet v zájmových kroužcích, tanečních školách a dalších sdruženích,“ vysvětluje Sportcentrum na internetových stránkách k akci.

Návštěvníci akce si budou moci vyzkoušet mnoho aktivit, od florbalu, tenisu či badmintonu až po lakros či kroket. Kromě toho bude k dispozici i řada bojových sportů jako box, karate, judo nebo krav maga.

„Jedním z hřebů akce bude již zavedená soutěž Aréna her, tedy souboj školních týmů v mírně adrenalinových disciplínách. Vítězné družstvo této soutěže se podívá do Vídně na koloběžkách,“ uvádí Sportcentrum.

Vstup na Burzu volného času je zdarma. Sportcentrum rovněž organizuje autobusové svozy pro vzdálenější školy. (mma)

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Národní olympijské centrum čeká na 110 milionů: stroje utichly, opozice ne
Dračí lodě na plumlovské přehradě. Ilustrační foto
Přehradu zaplní dračí lodě. Plumlovský drak zve na novinky i atrakce