"Takovým výsledkem mě velmi mile překvapil. Optimisticky jsem počítal maximálně s pěti mandáty, takhle je to samozřejmě ještě lepší," smál se po sečtení hlasů Ladislav Hynek a pokračoval:

"Sestavil jsem kandidátku z lidí, kterým věřím a znám je dlouhé roky. Vesměs se jedná o sportovce, kteří mají férovost v krvi. Lidi v Kostelci nás znají a dali nám důvěru, za což jim děkujeme."

Nečekaným neúspěchem naopak dopadly volby pro současného starostu Františka Horáka. Jeho KDU-ČSL a Nestraníci z Kostelce bere za 23,35 procenta pouze čtyři zastupitelské posty.

"Občané takto rozhodli a dál k tomu nemám co říci," neskrýval rozladění lídr kandidátky Horák.

Vzhledem k rozložení mandátů je prakticky jasné, že se bude v Kostelci měnit starosta.

"Jednání o tom, kdo vytvoří koalici budou probíhat od začátku týdne. My jako vítěz voleb se hodláme sejít se všemi, předložíme jim naše návrhy a uvidíme, jak se k nim postaví. Já osobně jsem šel do voleb s tím, že je chci vyhrát…," uzavřel Ladislav Hynek.

Starostka Plumlova Gabriela Jančíková (KDU-ČSL) obhájila těsně vítězství v komunálních volbách před kandidátkou Nadšenci pro Plumlov vedenou jejím bratrem Markem Otrubou
O prsa i jasný triumf. Jak dopadly volby v městech na Prostějovsku

Jak dopadly v Kostelci volby 2022

Volební účast: 48,64%

1. Kostelečtí patrioti 37,68%, 2. KDU-ČSL a NESTRANÍCI Z KOSTELCE 23,35, 3. Žijeme Kostelcem 16,84%, 4. ODS a nezávislí 13,84%, 5. SPD 12,41%.