Přestože kytici prezidentovi předával první muž Prostějova Jan Tesař, kancelář starosty podle slov tiskové mluvčí radnice Jany Gáborové vázání kytice nezajišťovala. „Večeře s prezidentem nebyla akcí radnice, ale TK Plus. Tato agentura nejspíš zařizovala i vázání kytice,“ řekla Gáborová.

O kytce ale manager TK Plus David Lenz nic nevěděl. „O tyto věci se stará Olomoucký kraj. My jsme kytice nezajišťovali,“ sdělil Deníku Lenz.
Mluvčí Olomouckého kraje Ivo Heger však znovu odkázal na kancelář starosty Prostějova se slovy: „Kytice pro starosty měst, které prezident navštíví, s sebou v autě opravdu nevozíme.“

Na stopu záhadné kytky dovedl Deník až sám starosta Jan Tesař. „Květiny, které jsem předával panu prezidentovi, jsem dostal od agentury TK Plus,“ konstatoval. Jeho slova nám potvrdil až šéf Hotelu TK Plus Michal Slavík. „Ano, kytku jsme nechali opravdu vázat my a to v květinářství u městských hradeb,“ objasnil.

Na otázku, proč kytku pro prostějovského starostu zajišťovala TK Plus a ne jeho kancelář, raději ponechal bez odpovědi. „Nechtěl bych to rozpitvávat,“ řekl