„Již nyní si lze na webových stránkách „zarezervovat" dárek pro dítě, který si vyberete a následně zakoupíte. Vzápětí vám přijde e-mail, že zakoupený dárek můžete odevzdat v sídle Okrašlovacího spolku města Prostějova – Vrlova ulice 7 v Prostějově, nebo osobně předat zástupcům dětských domovů, kteří se budou účastnit vánočního večírku spolku. Koná se v pátek 14. prosince v 18 hodin v restauraci Národního domu," vyzývá předsedkyně prostějovského Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. Seznam dárků je na internetové adrese www.dobremistoprozivot.cz/stromProstejov.

Kousek přírody jako dárek

Pokud už na vás nezbude žádný dárek, nebo chcete zároveň s podporou prospěšné aktivity obdarovat své blízké, můžete jim koupit kousek přírody.

„A to ne ledajaké. V nabídce je jedlobukový prales, orchidejové louky, rašeliniště s masožravou rosnatkou, kousek zachovalé přírody uprostřed velkoměsta, kde na jaře prozpěvuje slavík. Uděláte radost sobě, těm, na nichž vám záleží, a k tomu ještě třeba dvaceti šesti druhům vážek ve staré pískovně, kterým hrozilo zasypání odpadem. Zkrátka podpoříte krásná a cenná přírodní místa v Čechách i na Moravě, která stojí za záchranu," nabízí netradiční dárek mluvčí Českého svazu ochránců přírody Lucie Matulová.

Všichni dárci obdrží certifikát symbolického vlastníka části chráněného území. Na Prostějovsku si lze koupit například úpolínovou louku u Bělé, nebo mokřad u Ospělova. Certifikát samozřejmě můžete nechat vyplnit i jménem člověka, kterého chcete podarovat.

„Díky této podpoře je možné pozemky vykoupit a poskytovat jim nadále péči, kterou si zaslouží a potřebují. Příspěvek je zároveň dárkem pro všechny ty nápadné i nenápadné, známé i neznámé živočichy a rostliny, pro které je zrovna toto místo domovem. A že je to zároveň dárek trvalý, se mohou návštěvníci přesvědčit při výletech a procházkách," podotkla Matulová. (pam)