„Oslavy třicátého výročí otevření Mateřské školy Na Stráži a padesátiletého výročí otevření Mateřské školy Na Aleji odstartují v úterý výstavou výtvarných prací dětí ze školky, která bude probíhat v prostorách nízkého zámku. Vernisáž je naplánována na půl čtvrtou odpoledne," vzkazuje Marta Soldánová, ředitelka Mateřské školy Plumlov, která obě zařízení spravuje.

O dva dny později, na čtvrtek 24. května, budou oslavy pokračovat slavnostním loučením s malými školáky, které se bude konat v sále vysokého zámku o půl čtvrté odpoledne.

„Program zakončí tvořivé dílny dětí a rodičů, které jsou naplánovány na úterý 29. května od 15 hodin v obou mateřských školách," řekla Marta Soldánová.

Mateřská škola Na Aleji otevřela poprvé v září roku 1962. Podle záznamu v kronice to byla tehdy první vlastní a samostatná budova mateřské školy v Plumlově. O dvacet let později, v březnu roku 1982, přivítala první žáky i mateřinka Na Stráži.

„Oficiálně však byla otevřena až v říjnu stejného roku, kdy byl dokončen i hospodářský pavilon s vlastní vývařovnou pro obě mateřské školy," připomněla Marta Soldánová. V roce 1997 se obě školky sloučily pod jedno ředitelství a v současné době je navštěvuje na dvaaosmdesát dětí. ⋌(ham)