„Loni jsme Hudební labyrint nestihli, ale předloni ten Filmový byl výborný,“ přiznali pro Deník manželé Přecechtělovi z Pavlovic. „Trošku jsme se obávali, že letošní téma nebude pro lidi tak atraktivní a některé možná i odradí, ale opak je pravdou. Osmnáct týmů je rekord v historii soutěže,“ pochvalovala si účast, více jak šesti desítek soutěžících, vrchoslavická knihovnice Naďa Páclová.

Soutěžní týmy si měly možnost osvěžit své zeměpisné znalosti o všech kontinentech, Olomouckém kraji, o řekách či hlavních městech.

„Okruhy s filmovými otázkami bývají jedny z nejatraktivnějších,“ konstatoval organizátor a technický expert akce Antonín Bartošík.

Na své si přišli filmoví fanoušci, cestovatelé po mapách ale i znalci státních vlajek.

Na Cestopisný labyrint přijeli i přespolní soutěžící. Vítězství si odvezl tým Majerových z Hrušky, stříbrná příčka zůstala doma u rodiny Přecechtělovy a bronzovou příčku obsadila rodina Baškova.

V Cestopisném labyrintu nebylo důležité zvítězit, ale oprášit si školní znalosti, doplnit si vědomosti anebo se zábavnou formou něco nového dovědět. A na tom se shodli jak soutěžící, tak organizátoři. 

Autorka: Adéla Palíšková

27. ročník fotbalového plesu ve Ptení.
Fotbal se hrál i na parketu. Podívejte se