Prostějovský deník se zeptal Adolfa Tomandla, mluvčího Úřadu práce Prostějov, zda-li se chystá masivní propouštění také v Prostějově.

„V polovině října nám oznámila místní společnost AMF Reece CR, že z důvodu snížení výroby propustí čtyřiadvacet osob,“ informoval Tomandl s tím, že žádný z lidí, kteří ztratí práci, by neměl na dlažbě zůstat dlouho.

„Jde o obráběče, elektromontéry, techniky a další podobné profese. Ti se na trhu práce jistě uplatní,“ uvedl a dodal, že dosud žádné jiné masivní propouštění ze strany zaměstnavatelů nezaznamenal.

Podotkl však, že MF Dnes přinesla informaci o hromadných výpovědích v pobočce jabloneckého podniku Preciosa, která sídlí v Brodku u Konice. Tam skončí podle MF na dlažbě zhruba osm desítek lidí opět technických profesí.

Nutno zmínit, že také Oděvní podnik Prostějov opustí koncem listopadu 150 jeho zaměstnanců. „U OP však nejde o masivní propouštění. Spousta lidí totiž odchází pro vypršení smlouvy na dobu určitou či do důchodu, tedy z přirozených příčin,“ zmínil se Adolf Tomandl.