O zábavu se postarali tanečníci, kapela i samotní maturanti. Akce se zúčastnili nejen studenti, jejich rodiče a učitelé, ale i bývalí absolventi školy, kteří s nostalgií vzpomínali na svá studentská léta.

Ples započal tanečním vystoupením Tanečního studia Free Dance, kde tanečnice předvedly své dovednosti. Poté se slova ujala ředitelka školy Eva Lošťáková. Ta maturantům popřála úspěšné složení zkoušek a krásně prožitý večer. Chvíli po tomto proslovu vyjádřily zástupkyně obou tříd poděkování svým učitelům a kolem půl osmé se sál ponořil do tmy. Všech čtyřicet maturantů nastupovalo ve světle lampionů, které podtrhovaly atmosféru. Poté následovalo šerpování jednotlivých žáků a přípitek.

Zimní putování s Čelechovic do Čelechovic 2019
Parádní pochod! Na Kosíř se putovalo mezi vločkami. Podívejte se

Po přípitku vyzvali hlavní protagonisté své rodiče k tanci. Celým večerem provázela prostějovská hudební skupina NOVIOS. Půlnoční překvapení si připravili samotní maturanti. Každá třída měla své vlastní vystoupení, které pobavilo a rozesmálo všechny přítomné. „Myslím, že na dnešní večer jen tak nezapomeneme,“ vyjádřila se k průběhu plesu jedna z maturantek.

Most přes Hloučelu v Olomoucké ulici v Prostějově
Prostějovští pejskaři a cyklisté se dočkali, na Olomoucké jim postaví podchod

„Atmosféra dnešního plesu byla skvělou kombinací zábavy pro studenty, pro jejich rodiče i pro absolventy Obchodní akademie, mezi které patřím i já,“ řekl s úsměvem Martin Šťastný. Zajímavostí bylo, že jedním z maturantů byl i známý prostějovský aktivista a novinář Jakub Čech, který se dle svých slov chystá na studium práv. Maturantům přejeme úspěšné složení maturitních zkoušek.

Autor: Hana Nevrlá

Zamrzlá plumlovská přehrada s nízkým stavem vody - 23. 1. 2019
Proč je přehrada z poloviny prázdná?
Pozemky, které blokoval Manthellan - Společenský dům
Město reaguje na prohru Manthellanu. Co teď s Kaskem, parkovištěm a tržnicí?