DIAGNOSTIKA
Na monitoru lze sledovat, v jakém stavu byly vlasy dívek při příchodu do salonu. Marieta (na snímku) má jemné vlasy, ale podobně jako u ostatních dívek byly narušené, což bylo patrné z polámaných konečků.
„Úkolem péče o vlasy je zajistit jim dostatečnou regeneraci, výživu a dodat patřičný lesk. Nejde jen o to, aby dívky odcházely krásné, ale také aby jim vlasy zůstaly zdravé co možná nejdéle,“ sdělil Jiří Malý.
BARVENÍ
Pro další úpravu bylo třeba zvolit jednotný odstín, ve kterém měly být vlasy nabarvené.
„U Gábiny (na snímku v galerii) jsme zvolili tmavě hnědou barvu. Měla by vydržet minimálně šest týdnů, maximálně pak tři měsíce,“ zmínil se Jiří Malý.
TVORBA ÚČESU
Kadeřnice Ludmila Vincourová se rozhodla každé z dívek vytvořit odlišný typ účesu. U všech přitom vycházela z tvaru jejich obličeje, kvality a hustoty vlasů a tvořila jej tak, aby s ním děvčata mohla vyrazit na ples.
„U Gábiny jsme vytvořili hrozen z dlouhých navlněných vlasů, u Adély (na snímku) jsme nechali vlasy rozpuštěné a provlněné a u Marietyjsme je vyčesali nahoru a účes dotvořili o pletené copánky,“ popsala Ludmila Vincourová.
Tvorba účesu - Adéla
CLIMAZON
Proces barvení urychluje přístroj Climazon. Barva se díky němu zahřívá, čímž lépe zapigmentuje. Zároveň se vlasy teplem regenerují.
„Tento přístroj umožňuje celou řadu dalších funkcí. Mimo jiné nahradil obrovské helmy, které sloužily k foukání vlasů a ve kterých se ženám špatně dýchalo,“ ohlédla se několik let nazpět kadeřnice Marie Greplová.
Climazon
PEDIKÚRA
Pedikérka Alena Sklenářová dívkám zastřihla a zapilovala nehty a provedla francouzské lakování spočívající ve vytvoření bílé linky na tělovém podkladu. Výsledek pak doplnila o zdobné třpytky.
„U Gábiny a Mariety bylo z otlaků nohou poznat, že obě aktivně sportují. Na zjemnění a prokrvení dolních končetin jsou v takových případech vhodné parafínové zábaly, které zajistí zatažení popraskané kůže,“ poradila Alena Sklenářová.
Pedikúra
MANIKÚRA
Manikérka Renata Formánková dívkám zapilovala nehty a nalepila gelové nehty v požadovaném tvaru. Při lakování pak u každé z nich využila pět až šest vrstev barev a doplnila je o třpytivé zdobení.
„Každá z vrstev se před nanášením té následující musí tzv. zapéct ve speciálním přístroji. Vytvořit krásné nehty tak bývá časově náročné,“ připomněla Renata Formánková.
Manikúra
LÍČENÍ
Při líčení na ples záleží také na jeho sladění s šaty a s účesem. Obecně však platí, že večerní líčení by mělo být výraznější než denní.
„U Gábiny jsme zvolili starorůžový až fialkový odstín líčení a i díky třpytícím se vlasům jsme kladli důraz na lesk. K Adéle se hodil jemnější růžový odstín a v případě Mariety jsme zvolili sytě kouřové líčení tak, aby vynikly její krásné oči,“ sdělila kosmetička Pavla Janáčová.
Líčení
HARMONIE
Při návštěvě ve Studiu Malý bylo o dívky všestranně postaráno.
„Byla to radost, protože jsme v jejich případě mohli provést kompletní proměnu a zaměřit se u nich na dosažení celkové harmonie. K dobře vyvedenému účesu by totiž mělo patřit i odpovídající nalíčení, případně i adekvátní úprava nehtů. Pokud jsou všechny tyto složky v souladu, pak se dá předpokládat, že výsledek bude vypadat opravdu dobře,“ sdělila Jitka Malá, která dívkám na závěr předala balíčky s kvalitní vlasovou kosmetikou značky Wella.
Harmonie
TÝM
Dívky po péči sehraného týmu profesionálů ze Studia Malý vypadají s perfektně upravenými vlasy, precizním make-upem a opečovanými nehty skvěle. Důležité však je, že se tak i samy cítí.
„Byla jsem překvapená, jak hezky se zde o nás starali a také z toho, jak tu lidé dokážou týmově spolupracovat. Navíc jsem si tu v příjemné atmosféře báječně odpočinula, což už jsem hodně potřebovala,“ řekla Gábina Marková.
„Sama na sobě cítím změnu k lepšímu. A kromě toho jsem se tu dozvěděla spoustu informací týkajících se například péče o vlasy, které by se mi mohly hodit i do budoucna,“ doplnila ji Adéla Kaňáková.
„Bylo to tu velmi příjemné. Dnes vyrážíme s Gábinou na diskotéku, tak jsem zvědavá, jak na nás bude okolí reagovat,“ uzavřela Marieta Vágnerová.
Tým