Letošní ročník tak patřil do značné míry jí. „Stala jsem se nedávno předsedkyní prostějovských dálkových a zimních plavců, proto jsem teď i královnou," usmívala se otužilkyně a plavkyně v jedné osobě.

Voda jí podle jejích slov nebyla cizí už v raném věku. S otužováním to však bylo jiné. „Plavat jsem začala už jako dítko školou povinné, ale teprve před dvaceti lety jsem začala také s otužilectvím. Původně jsem bazénová plavkyně, postupně jsem se ale dostávala také k dálkovému plavání," popisuje svou cestu plaveckým sportem Dana Zbořilová. Ta má za sebou i nejeden plavecký úspěch. Jedním z nejvýznamnějších je přeplavání Lamanšského průlivu, který dnes devětatřicetiletá plavkyně pokořila v roce 2001. Stala se tak osmým Čechem v historii, kterému se tento sportovní výkon podařil. Nemusí být však poslední. „Pohrávám si s myšlenkou přeplavat La Manche tam a zpátky. Stejně tak mám v plánu zvládnutí Gibraltarského průlivu. Záleží na tom, jak budu vycházet například s časem," dívá se s úsměvem do budoucnosti.

Na závěr se vrací zpátky k otužování. Nejde podle ní o nic příliš obtížného. „Chce to začít v létě a pak postupovat podle toho, jak se začne ochlazovat. Hlavně nechat postupně tělo navyknout, a sem tam si později doma dopřávat studenou sprchu," říká sportovkyně.

Související Pod Plumlovskou přehradou bylo rušno, do výpustě naskákala téměř stovka otužilců