Zatímco zástupci největší rasy, belgického obra, vážili až dvanáct kilogramů, plemeno takzvaného zakrslého berana se vlezlo do dvou dlaní a vážilo sotva dvě kila.

„Začátek roku bývá vhodným obdobím pro oživení chovného materiálu. Mezi vystavenými králíky je i moravský bílý hnědooký vyšlechtěný na Prostějovsku,“ uvedl za organizátory předseda okresní organizace Českého svazu chovatelů v Prostějově Vratislav Slavík.
Někteří ze zájemců o koupi mladého samce či samice měli bohatý výběr. Mohli vyzkoušet nové plemeno, jiní hráli na jistotu a doplnili svůj chov osvědčeným druhem.

„Králíky chovám deset roků, ale jen v malém, pro osobní potřebu rodiny. Nejvíc se mi líbí kalifornský červený,“ poznamenala Květa Přikrylová z Prostějova, která si na výstavě koupila samičku oblíbeného plemene. Zvolila přitom taktiku ostřílených chovatelů – přijít hned po otevření výstavy. Výběr ušáků je totiž největší. „Starat se o králíky mě baví, ale nejím je,“ prozradila těsně před tím, než její nová samice králíka zmizela ve vzdušném pytli.