Společně se spolužáky si připravil odvážné vystoupení, v němž se nebál dělat srandu z náboženství, církve i Ježíše samotného. A snad i černý, místy až šibeniční humor nakonec vyhrál Ježíši titul nejen spasitele, ale také krále Majálesu.

Jakube, kde jste sebral se spolužáky inspiraci k dnešnímu vystoupení?
Vždy Majáles dělá sexta. My už jsme tak od primy měli nápad, že uděláme ukřižování a přes město půjdeme a pojedeme s křížem. To se ukázalo jako těžko proveditelné. Tak jsme se rozhodli udělat to s vtipy.

Cyrilometodějské gymnázium je školou církevní, nebál jste se proto reakce vedení školy?
Té jsme se trochu báli. Nakonec ale byla velmi vstřícná. Vzali to tak, že je Majáles a od něj se čeká, že si ze sebe budou lidé dělat srandu.

Kdy a jak sis upravoval kostým? Navíc, kde a jak člověk může sehnat úbory pro jeptišky?
Já jsem si masku sháněl a dělal až během odpoledne den před Majálesem. Co se pak týká jeptišek, některé holky si kostýmy půjčovaly, další měly kostým doma. Na koho nezbylo, ten si prostě spíchl kolárek a bylo.

Do vystoupení jste zakomponovali hodně humoru. Jak jste přišli na některé vtipy?
Máme ve třídě dost specifický smysl pro humor. Často si vykládáme nevtipné vtipy. Došli jsme nakonec k tomu, že toho využijeme, nějaké vymyslíme a zařadíme ho do našeho vystoupení. Dokonce jsme do publika rozmístili některé spolužáky na rozesmívání. Nebylo to ale potřeba, publikum se smálo a dobře pobavilo i bez toho.