Prostějov tak bude mít v jedenáctičlenné radě, o jejímž složení hlasují krajští zastupitelé v pátek 14. listopadu, s nejvyšší pravděpodobností několik „svých“ lidí. Zohlední tito muži při svém působení ve funkcích nějakým způsobem příslušnost k okresnímu městu a prostějovskému regionu?

„Obecně lze říci, že krajská rada musí peníze rozprostřít po celém kraji. Každý z nás je ale odněkud a bude se tak snažit hájit svou oblast. Ne preferovat, ale hlídat, aby nepřišla zkrátka,“ nechal se slyšet Pavel Holík, který je šéfem prostějovské záchranné služby a jehož doménou je tedy zdravotnictví.

Holík naznačil, že kraj se pod vedením vítězné sociální demokracie bude snažit docílit, aby lidé nemuseli platit třicetikorunový poplatek u lékařů v nemocnicích společnosti Agel. „Je to však legislativně náročné a nejspíš by tento krok napadl i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ pokrčil rameny.

Při otázce týkající se palčivého problému automobilové dopravy v Prostějově a záměru zbudovat kolem města za krajské peníze obchvat, případně přispět na protihluková opatření kolem krajských silnic ve městě, odkázal na svého kolegu Aloise Mačáka. Právě ten má mít totiž na starosti krajskou dopravu.

„Nezlobte se, ale zatím se k těmto věcem nebudu vyjadřovat. V pátek bude ustavující zasedání, své představy, které již mám vytvořeny, zveřejním příští týden,“ reagoval Mačák.

Pavel Sekanina se má starat o školství, což je jeho dlouhodobá doména. Tvrdí, že školství v Olomouckém kraji je hodnoceno jako jedno z nejlepších v republice. Nezastírá, že ho s Prostějovskem váže silný vztah k plumlovské přehradě.

„Před lety jsem přišel s nápadem vrátit přehradě kdysi skvělou rekreační pověst a budu se snažit, aby tomu jednou také tak bylo,“ prohlásil Sekanina. Zmínil se, že na přehradě tráví každé léto a vrací se tam i o víkendech a to po celý rok.