Rekonstrukce spolkne přes 40 milionů. "Ještě předtím, než začne dům využívat krajská příspěvková organizace, musí projít nezbytnými úpravami. Jejich cena bude zhruba 44 miliónů korun a hejtmanství se pokusí na projekt získat dotaci z Národního plánu obnovy,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Dům sester nyní nabízí 25 bytů. Právě těch se má plánovaná rekonstrukce týkat. Aktuálně se připravuje dokumentace k opravě památky, příští rok odstartují samotné stavební práce.

"Nemovitost bude provozovat Centrum sociálních služeb Prostějov. To bude upravené byty využívat pro seniory, kteří jsou odkázaní na cizí pomoc. Výrazně se tím zvýší a zkvalitní sociální služby v Prostějově i v jeho okolí," dodal Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Domov sester pochází z roku 1933 a patří mezi nejvýraznější funkcionalistické stavby v Česku. Architektem stavby byl Eduard Žáček. Připravovaná rekonstrukce budovy všechny výrazné architektonické prvky zachová. Nemovitost je kulturní památkou a v minulosti nabízela zázemí nejen řádovým sestrám, ale fungovala také jako místo pro laboratoře, kanceláře a byty.