Jaká byla uplynulá sezzóna na prostějovských koupalištích a jaká může být ta příští?
Prostějovský aquapark v srpnu povětšinou zíval nudou, vrahovické koupaliště letos na vstupném příliš nevydělalo a do budoucna bude mít existenční problémy. Jaký osud čeká opuštěnou plovárnu u zimního stadionu v Prostějově, to teprve ukáže čas.

Plumlovská přehrada

Pokud jde o plumlovskou přehradu, tak chemický zásah proti sinicím zde přišel pozdě, lidé se k vodě ve větším počtu už nevrátili.

„Po patnáctém srpnu je na plumlovské přehradě už po sezoně,“ konstatoval pronájemce jedné z místních pláží Miloš Láznička. Jak dodal, takovou zkušenost má už z let, kdy počasí i voda bývaly skvělé.

„Počátkem srpna, krátce po aplikaci látek proti sinicím, přišlo lidí celkem dost, v následujících víkendech však zabloudilo na pláž jen pár zvědavců,“ poznamenal Láznička.

„Látky proti sinicím měly být použity v červnu, protože tehdy si lidé nejvíce plánují dovolenou,“ připojil svůj názor tento podnikatel, který věří, že pokud bude celé příští prázdniny voda stejně dobrá, jako je zrovna teď, pláže se zaplní.

Aquapark

Prostějovský aquapark bude bilancovat letní sezonu až po jejím skončení, to znamená po 9. září. Návštěvnost by provozovatele nemusela zklamat.
„Slunečných a teplých dnů bylo letos celkem dost,“ pochválil léto František Nevrtal z prostějovské Domovní správy, která se o městský areál aquaparku v Koupelkách stará. Jak řekl, je si vědom toho, že v provozu centra se vyskytly nedostatky.

„Měli jsme potíže třeba s občerstvením, ale to se budeme snažit v následující sezoně napravit,“ slíbil Nevrtal.

Vrahovice

Vrahovické koupaliště se bude mít i příští rok co ohánět, aby vydrželo.
„Pokud nejdéle do pěti let nedostane koupaliště nějakou větší finanční injekci, tak nepřežije,“ varoval provozovatel Rudolf Raška, starosta Sokola Vrahovice. Dvě stě tisíc, jimiž koupaliště dotuje prostějovská radnice, je podle něj pro přežití areálu životně důležitých. Dlouhodobé řešení to však prý není.

Kostelecká

Plovárna ve Vrahovicích by v případě nedostatku peněz dopadla nejspíš stejně jako areál koupaliště u zimního stadionu v Prostějově. To je už druhým rokem mimo provoz.
Radní jej sice chtějí koupit od Sokolů, ale na otázku, jestli bude dál sloužit ke koupání, zatím jednoznačně neodpověděli.
„O podmínkách prodeje areálu koupaliště v Kostelecké ulici budeme s městem znovu jednat nejdříve za dva týdny. Vyskytlo se totiž několik sporných bodů,“ informoval starosta Sokola I. Prostějov Richard Beneš.

Přečtěte si také: