Třeba kvůli probíhajícím stavebním pracím. V Prostějově-Vrahovicích se zatím dělníci nedostali do finále.

"Zahájení prací se oddálilo na tento rok," připomněl náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Část koupací sezóny je tak v ohrožení. "Termín pro dokončení je září, firma však slíbila, že o prázdninách bude hotovo. Počítáme tak s otevřením na přelomu července a srpna," ubezpečil Zdeněk Fišer.

Restaurant day 2018
Haná chobotnicovým rájem? Lidem tu na Hané zachutnaly, kvituje Sokol

Aquapark nezdražil

Na otevření dále čekají také ve Stražisku. Naopak návštěvníky už vítají třeba v prostějovském aquaparku.

Ten otevřel poprvé v pátek. Podle ředitele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průši, která areál provozuje, však první dny nepřinesly oslňující návštěvnost.

"V pátek byl zájem velký, v neděli bída. Osobně jsem to čekal lepší," uvedl Průša, který poskytl i čísla. Zatímco páteční horka a sobotní solidní počasí využilo k rekreaci na dva tisíce návštěvníků, v neděli prošly turnikety jen desítky.

"Oproti loňsku je jediná změna, v doplnění hřiště. Vstupné zůstává stejné, taktéž nabídka občerstvení," řekl Vladimír Průša.

Rozhledna na Velkém Kosíři
Na Kosíři je opět otevřená rozhledna

V Otaslavicích už brzy zpřístupní biotop

Na Prostějovsku jsou však také dvě místa, kde si lidé zaplavou vůbec poprvé. V Laškově a Otaslavicích usilovně budují koupací biotopy, tedy místa, kde není potřeba chemizovaná voda. Ta je tak vhodnější pro alergiky.

Blíže dokončení jsou zatím v Otaslavicích. Tamní starosta Marek Hýbl je v otázce brzkého otevření optimistou.

"Zpřístupnění nového areálu v červenci je stále reálnější. I stavební firma mě v tomhle směru ujišťuje," uvedl starosta. Nedávno se obec pochlubila dokončení zázemí pro plavce.

Hotovo však ještě není.

"Do 15. června by měla být dokončená plavací část, pak budou následovat terénní úpravy, třeba výsadba zeleně. Nyní pracovníci umisťují fólie, které mají izolovat podloží od vody," uvedl Marek Hýbl. Po dokončení bude biotop jednou z prvních takových staveb v regionu, která nahradí zpustlé a nevyužívané koupaliště.

Dětský den opět na vodě (Olšany u Prostějov, 2.6. 2018)
Na vodě i v ní. V Olšanech slavili dětský den na řece Blatě