Do zpřístupnění některých areálů chybí pouhý měsíc. Zatímco ale někde dělají finální úpravy, jinde to vypadá jako na staveništi.

Příkladem může být prostějovský aquapark. Zde nyní lidé uvidí hromady hlíny. Jak ale Vladimír Průša z domovní správy ubezpečil, otevírání se přesto blíží.

"Otevření předběžně plánujeme na 1. června. Nyní odstraňujeme závady, zabraňujeme úniku vody," uvedl Průša.

Dodal také, že převratné novinky v aquaparku nebudou.

"Pouze chystáme změnit herní prvky na hřišti. Jinak i vstupné zůstane stejné," uvedl pro Prostějovský deník.

Stražisko nabídne nový stánek

Na novou sezónu se pak chystají také ve Stražisku. Zdejší koupaliště bývá rok co rok narvané, i proto pak návštěvníci čas od času musí zkousnout nějakou tu frontu na občerstvení. Podle správce koupaliště Blahoslava Doseděla se však tato situace alespoň částečně změní.

"Právě řešíme výmalbu malého bazénu. Vše by celkově mělo být při starém, ale chystáme nový stánek s občerstvením," prozradil s tím, že i ve Stražisku by se s cenami hýbat nemělo. "Nikdo se zatím o jakémkoli navyšování nebavil.".

Před každým létem nejasná situace v Nezamyslicích se pak zdánlivě ustálila. Zatímco v předešlých letech před blížícím se létem vyvstávala otázka, zda plovárna vůbec bude otevřená, nyní je jasno už v dubnu.

"Ano, budeme bazén provozovat. Otevírání chystáme 1. června," řekl Vladimír Jaroš, majitel areálu.

V minulosti se o pronájem snažil Městys a to ve chvíli kdy to vypadalo, že by jinak koupaliště zaniklo. Nakonec ale zůstalo soukromníkům.

"Iniciativa by měla být na straně majitelů," uvedl starosta Vlastimil Michlíček k možnosti, že by městys v budoucnu přeci jen plovárnu převzal.

Vrahovice? Zatím staveniště

Zatím nejasná se naopak zdá být sezóna v Prostějově-Vrahovicích. Zdejší koupaliště od začátku roku prochází rozsáhlou rekonstrukcí, na svém místě nezůstala ani vana bazénu.

Jenže ještě teď vypadá koupaliště spíše jako staveniště a měsíční krajina dohromady. Představitelé města však slibují, že bude plovárna v létě opět v provozu.

„Na Vrahovice vzpomínám rád, bývalo tam pěkné prostředí. Díkybohu, že se rekonstruuje,“ uvedl pamětník a obyvatel Vrahovic Vlastimil Kadlec.

Vrahovické koupaliště existovalo už za první republiky, v 50. letech dostalo vybetonovaný bazén. Jako jediné zůstalo v původní podobě: z Koupelek se stal aquapark, plovárna v Kostelecké ulici zcela zanikla.

„Je to velká škoda. Tento konec města má do Koupelek daleko,“ poznamenal Vlastimil Kadlec.

Nové koupací biotopy

Na Prostějovsku se pak staví ještě dva koupací biotopy - v Otaslavicích a v Laškově. Ty by měly být také na léto hotové.

Nicméně na posledním zastupitelstvu padl i dotaz, zda přírodní koupaliště bude někdy i v Prostějově.

"V plánu města nic takového není. Na rozdíl od rozšíření aquaparku," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.