Tento rok prošlo bránou aquaparku už 25 tisíc lidí, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to však o tisíc návštěvníků méně.

„Na začátku sezony jsme odhadovali, že by se v aquaparku mohlo letos vystřídat zhruba 70 tisíc plavců. Výhledově to ale a počasím nevypadá vůbec dobře,“ posteskl si ředitel Domovní správy v Prostějově Vladimír Průša. „Měli jsme v plánu menší investice do areálu, ale zatím z toho sešlo,“ poznamenal Průša.

Nepříliš velký zájem je pak o koupání v plovárně ve Vrahovicích, kam se podle starosty Rudolfa Rašky chodilo v posledních dnech osvěžit jen přibližně třicet lidí denně.

Na koupališti ve Stražisku se předminulou středu vystřídalo zhruba tisíc lidí. Také zde však zatím prožívají rozporuplnou sezónu. „Zájem o koupaliště sice je, ale bylo by dobré, kdyby se umoudřilo počasí,“ míní starosta Stražiska Jaroslav Kröner. Obec tento rok investovala do úprav celého areálu šest milionů korun, ale zatím si koupaliště nedokáže vydělat ani na svůj provoz.

„Při poslední kontrole hygieniků jsme uspěli ve všech ohledech a dokonce nám řekli, že máme teplejší vodu než v prostějovském aquaparku,“ poznamenal Kröner.

Provozovatelé regionálních koupališť dotovaných z obecních či městských rozpočtů se zdráhají říct, jak je to s jejich výdělky a finančními prostředky na provoz. To soukromník z Nezamyslic přiznal otevřeně, že má letos zatím špatné období. „Není to nejlepší, proděláváme. Provoz koupaliště dotuji z výdělků vedlejší restaurace,“ nechal se slyšet majitel Vladimír Jaroš.

Vážení čtenáři, vzhledem k rasistickým a urážlivým příspěvkům jsme byli nuceni zrušit diskuzi.

Petr Syrovátka