AKVAPARK PROSTĚJOV

Mezi prvními veřejnými místy ke koupání otevřel v pátek akvapark v Koupelkách.

„Žádné zásadní novinky letos nechystáme. Vstupné například zůstane stejné. V občerstvení ale budeme nabízet kvalitnější služby než dosud. Nový provozovatel bude poskytovat širší sortiment," uvedl ředitel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Připomněl také, že akvapark letos završí deset let své existence.

Hlavní novinkou tak budou právě změny v občerstvení.

„Pracovalo se na kuchyni. Nově zde budou velké pánve, a to v místě, kde na ně lidé uvidí. Ti tak budou svědky přípravy jejich jídla," prozradil Václav Maisner, který bude mít občerstvení na starosti. Dodal, že by se návštěvníci akvaparku měli v budoucnu méně setkávat s frontami.

VÍCE INFORMACÍ O AQUAPARKU VČETNĚ CENÍKU A OTEVÍRACÍ DOBY: Aquapark zahajuje sezonu. Nabízí kvalitnější občerstvení i menší fronty

STRAŽISKO

Sezonu naopak ještě nezahajují ve Stražisku. Její začátek odhaduje starosta obce Jaroslav Kröner na polovinu června. Důvodem jsou dle jeho slov náklady na provoz i počasí.

„Víme, jak to s ním u nás chodí. V této době by ještě otevření nemělo smysl. Zatím tak probíhá na koupališti údržba a různé opravy," sdělil. Zároveň také přiblížil, o jaké opravy by se jednalo. Řadu z nich přitom ocení i samotní návštěvníci.

„Chceme posílit solární ohřev vody pro dětský bazén kvůli většímu komfortu. Aktuálně také dláždíme šatny, připravujeme také nová lehátka a stoly do restaurace," vyjmenoval starosta. Jedna z novinek pak může zaujmout také řidiče. „Rozhodli jsme se, že parkovné u koupaliště vybírat nebudeme," podělil se o další změnu.

PROSTĚJOV-VRAHOVICE

Ve stejné době jako ve Stražisku by mělo dojít také k začátku koupací sezony ve Vrahovicích. O chod plovárny by se v budoucnu mělo starat město Prostějov, nyní je však stále v majetku zdejšího Sokola. Jeho předseda Rudolf Raška uvedl, že aktuálně se pracuje na bazénu. Jeho napouštění tak ještě nezačalo. „Otevření necháme na počasí. Nyní provádíme údržbu a nátěry. Vstupné by mělo zůstat stejné," řekl Deníku.

NEZAMYSLICE

Nejvíce otazníků se vznášelo nad otevřením koupaliště v Nezamyslicích. Už minulá letní sezona byla v ohrožení, nakonec však plovárna milovníky vodních hrátek přivítala. Podle tehdejšího vyjádření starosty Vlastimila Michlíčka byla navíc sezona velmi dobrá. Právě představitelé městyse se nakonec rozhodli, že i ta letošní by měla proběhnout v režii Nezamyslic.

„Dá se říci, že otevření koupaliště je jisté. Občerstvení tedy budeme muset sami zajistit, kdy zde bude fungovat jakýsi provizorní bufet. Otevřít každopádně plánujeme," zdůraznil Vlastimil Michlíček.

Některé věci už naopak jasné nejsou. „Otevírací doba bude stejná, o cenách vstupného jsme se zatím nebavili," řekl starosta, který už loni označil pronájem plovárny městysem jako dobrý krok.