Sokolové teď chtějí koupaliště prodat městu za dvacet milionů korun. Množí se pochybnosti, co bude s areálem dál.

Obavy o osud areálu

„Mám obavu, že místo koupaliště zde budou kurty a parkovací plochy pro společnost Tenis Komerc,“ tvrdí Lukáš Slouka, který už vloni během jednoho dne posbíral pět set padesát podpisů pro zachování koupaliště. Ani protestující lidé však nepomohli areál probudit k životu.

„Nechápu, proč město investovalo jednu velkou částku do projektu aquaparku, místo toho, aby peníze rozdělilo na všechna koupaliště,“ říká Slouka. Důchodci a rodiče s dětmi z okolí zimního stadionu nejsou podle něj nadšeni tím, že do aquaparku musí cestovat přes celé město.

Sokolský návrh neuspěl

„Někdy v roce 2002 jsem oslovil starostu Prostějova Jana Tesaře s projektem velkého, padesátimetrového plaveckého bazénu. Souvisely s ním i další úpravy na koupališti,“ konstatoval starosta prostějovského Sokola Richard Beneš. Projekt rekonstrukce koupaliště u zimního stadionu měl tehdy stát deset milionů korun.

„Starosta mě ale odmítl s tím, že město prý nemůže investovat takovou sumu do soukromé oblasti,“ uvedl Beneš a poznamenal, že jednání byla pouze neoficiální a ve stadiu úvah. Už v té době by se však Sokolové nebránili odkupu koupaliště ze strany města. Beneš ale tuto nabídku radnici nedal.

Jednání o prodeji

Letos se už o prodeji areálu oficiálně jedná. Sokoli netrvají na udržení koupaliště, požadují však, aby místo sloužilo i nadále ke sportování. To radnice slíbila.

„Vůbec si na někdejší nabídku starosty Sokola nepamatuji. Kdy to mělo být?“ reagoval prostějovský starosta Jan Tesař, který se k otázce budoucnosti koupaliště sice nevyjádřil, nicméně potvrdil, že město hodlá jako jeho budoucí majitel areál zachovat pro sportovní účely. Rozhodně přitom popřel, že by tady mělo vzniknout parkoviště.
„Na občasné větší akce v okolí tenisových kurtů stačí společnosti Tenis Komerc plocha uvnitř blízkého veledromu,“ vyjádřil se starosta Tesař.

Jak je to s cenou?

Sokolský pozemek u zimního stadionu má rozlohu dvacet tisíc osm set metrů čtverečních a je zasíťovaný. Kupovat ho město má za dvacet milionů, což znamená, že cena za metr je asi 960 korun. Nedaleko odtud ovšem realitní kancelář prodává zasíťovaný stavební pozemek asi za 1800 korun za metr.

Realitní makléř František Kocourek, který na areál Sokolů vypracoval expertizu, tvrdí, že cenu komplexu s koupalištěm snižuje obecně řada faktorů. „Staré, nefunkční budovy, zastaralé sítě, způsob dalšího využití a spousta dalších věcí,“ vypočítal s tím, že uvedené ceny nelze srovnávat. Částka 1800 korun za metr stavebního pozemku za Kosteleckou ulicí je navíc prý příliš vysoká.