Nejsložitější je výběr pracovníků na letní sezonu.

"V první řadě musíme sehnat brigádníky, kteří jsou spolehliví, chtějí pracovat a umí se postavit k dílu. Spousta z nich se hlásí, protože mají představu o tom, že se zde budou zadarmo koupat a pít pivo," popisuje složitý výběr personálu Eva Srostlíková a dodává: "Pak je ještě kategorie, že rodiče chtějí, aby měli mladí brigádu, ale oni si neumí ani namazat rohlík. Jak potom mohou dělat například párek v rohlíku?"

Rozmanitá nabídka občerstvení a nápojů je základem.

"Snažili jsme se gastro služby posunout do 21. století. Rozšířili jsme sortiment jídla a pití tak, aby když sem přijde rodina na celý den měli na výběr z několika variant. Máme tak minutková jídla z kuchyně, která rozšiřují i delikatesy z udírny," popisuje provozovatelka občerstvení a dodává k udírně: "Prvním rokem byl stánek v pronájmu a byla tam točená zmrzlina. Neosvědčilo se to, proto jsme přešli na udírnu a lidé jsou spokojení. Hanáci jsou zkrátka na maso."

Koupaliště prošlo velkou proměnou

"Hodně jsme rozšířili prostor k posezení. Lidé raději sedí venku než uvnitř. Díky solárním panelům už neplatí, že zde je studená voda. Normálně míváme teplotu okolo pětadvaceti stupňů," říká Eva Srostlíková, která s úsměvem dodává: "Každý si myslí, že jsme zde na placené rekreaci. Jestli jsem se dostala z sezonu v průměru dvakrát do bazénu, tak je to moc. Denní režim máme takový, že sem přijedeme o půl osmé ráno a areál opouštíme před půlnocí. Musím zmínit i neocenitelnou pomoc našich synů Ondřeje a Marka, kteří jsou vedoucími směn a zvláště při přípravě na sezonu se neskutečně nadřou."

Že je déšť nepřítelem provozovatelů koupališť? Jak se to vezme.

"Loni jsme otevírali v polovině června a i v červenci se počasí střídalo. Někdy pršelo, většinou ale bylo hezky. Pak ale přišel srpen a abnormální horko a z nebe nespadla ani kapka. Jeli jsme nepřetržitě prakticky celý měsíc a popravdě jsme se už modlili, aby alespoň jeden zapršelo a měli jsme volno," ohlíží se za minulou sezonou šéfka, která doplňuje: "Navíc my si neodpočineme ani v září. Jelikož jsme nakloněni sportu, tak jsme tu měli spoustu akcí. Dvakrát jsme tu měli závody v orientačním běhu, triatlon, duatlon a další disciplíny. Letos s nabitým programem počítáme také."