Je pozice ředitelky kina vaším vysněným zaměstnáním?

Není to úplně něco, po čem jsem vždycky toužila. Teď když to ale dělám, tak se jedná o práci, která mi extrémně vyhovuje a strašně moc mě baví.

Měla jste k filmu vztah od mala?

Jako malá, jsem vždycky měla potřebu se nějakým způsobem vyjadřovat tvůrčím způsobem. Ostatně to máme i v rodině. Jako absolvent osmiletého gymnázia, jsem tam nikdy neměla odpovídající prostor. Proto jsem zvolila studium klasické animované tvorby ve Zlíně. Tam jsem zjistila, že mě film oslovuje hodně. Fanouškem filmu jsem ale byla, do kina jsem chodila pravidelně.

Prostějovské kino vedete třetím rokem, jak jste se k tomu dostala?

"Tenhle typ práce mě oslovil až, když jsem studovala na olomoucké Univerzitě Palackého. Snažila jsem se co nejvíce zapojit do studentských aktivit. Měla jsem štěstí, že moje katedra organizuje festival Academia Film Olomouc, kde dodnes dělám jednoho z dramaturgů. Zjistila jsem tak něco o organizaci, distribuci filmů a další věci.

Chtěla jsem být paleontoložkou

Neměla jste sen být filmovou hvězdou?

Ne, ani princezna, ani herečka. Já jsem chtěla být paleontoložka. Bohužel se mi to nepodařilo. Dinosaury tak vidím jen v kině. (smích)

Plakáty hereček tedy v dívčím pokoji nevisely?

To ne, já byla fanoušek Matrixu a Pána prstenů. Asi bych úplně neřekla, že mě formovaly, ale celebrity nebo hvězdy vůbec.

Jaká byla realita, když jste nastoupila? Byla jiná než očekávání?

Byla hodně odlišná. Já do toho vstoupila s hodně naivní představou, co znamená dělat ředitele kina. Faktem je, že od té doby co dělám ředitelku, tak nemám čas koukat na filmy. Dělám všechno proto, aby se projekce odehrála, ale čas jít na ni už opravdu nezbývá. Pokud tedy někdo touží sledovat co nejvíce filmů, pozice ředitele kina je to nejhorší, co pro to můžete udělat. Ideální je se stát promítačem.

Znalkyně trailerů

Pokud byste tedy šla do nějaké vědomostní filmové soutěže, jak byste uspěla?

Asi moc dobře ne. Přiznám se ale, že jsem mezi kinaři byla nejednou svědkem veselé variace videostopu. Jde o to, že se tam podle trailerů poznává, kdo ho distribuuje a v jakém měsíci měl premiéru. Tam jsem párkrát zabodovala, trailery máme nakoukané hodně, ale filmové hlášky moc neznáme.

Jaké filmy máte nejraději?

Vždycky půjdu ráda na Tarantina. Vyhraněný vkus nemám, ale na horory se nedívám. Hodně jezdím po festivalech, takže festivalové snímky se mi líbí. S výjimkou hororu bych ale šla asi na všechno.

Dá se nastínit denní program ředitele kina?

Plán bych udělat nedokázala. Každý den je úplně jiný, není v tom žádná rutina. V rámci měsíce jsou určité věci, které se opakují. Přesný denní harmonogram se ale udělat nedá. Jedná se o kreativní práci.