Nástrahy za hřištěm a u Romže.

"Jedná se o kovové čtverce s navařenými hroty. Kromě polních cest byly tyto předměty nalezeny u Napoleonského pomníčku, u myslivecké střelnice a v okolní zeleni," uvedl kostelecký starosta František Horák s tím, že nebezpečné předměty byly nalezeny na polních cestách v blízkosti říčky Romže za fotbalovým stadionem.

Nehoda osobního auta s vlakem v Kostelci na Hané. 11. 4. 2022
Žena i s dětmi vjela pod kola vlaku, jako zázrakem se jim nic nestalo

"Tyto hroty již poškodily několik vozidel a v neděli byla poraněna jedna ženu. Do neděle bylo posbíráno přibližně dvacet těchto nebezpečných předmětů," doplňuje starosta.

Policie celou věc šetří a po pachateli pátrá.

"Od konce března se zabýváme případem rozházených takzvaných bodců na polní cestě v katastrálním území obce Kostelec na Hané. O tyto bodce si jeden z místních občanů propíchl tři pneumatiky, když tudy projížděl s osobním vozidlem a přípojným vozíkem," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

"Škoda mu nevznikla, ale tuto skutečnost oznámil místnímu strážníku městské policie z důvodu obavy možného zranění osob. Případ šetříme jako přestupek proti občanskému soužití a po pachateli pátráme," dodala Zajícová.

Demolice mostu na D46 v Prostějově (ve směru na Olomouc). 9. dubna 2022
VIDEO: Prostějovskou estakádu na D46 koušou bagry

Společně se státními policisty se případu věnují i příslušníci Městské policie Kostelec na Hané.

"Než bude pachatel odhalen prosím všechny občany o větší opatrnost ve zmíněné lokalitě," uzavírá František Horák.