„Je to na dobré cestě. Už máme v rukou návrhy smlouvy, ale definitivně o tom budeme rozhodovat na zastupitelstvu, takže nechci předbíhat," uvedl místostarosta Kostelce na Hané František Horák.

Česká unie sportu získala kosteleckou sokolovnu v rámci restituce, ale protože pro ni měla nedostatečné využití, rozhodla se historickou budovu prodat za cenu zhruba pěti milionů korun. Taková částka je však pro Kostelec neúnosná i vzhledem k nutným opravám, které sokolovna vyžaduje.

Město proto navrhovalo odkup nemovitosti za cenu jednoho a půl milionu korun, avšak tato varianta na poslední schůzi s vedením České unie sportu neprošla.

„Vedení Kostelce na Hané má o budovu skutečný zájem a my bychom ji zas rádi odprodali. Zkusili jsme proto přijít s návrhem, že bychom ji prodali za posudkovou cenu, avšak je to zatím ve fázi jednání. Návrh nejprve musí schválit výkonný výbor unie a posléze i valná hromada," vysvětlila mluvčí České unie sportu Lenka Angelika Tichá.

Pevně věřím, že návrh projde, říká starosta Sokola

Pokud by kostelecká sokolovna skutečně připadla do vlastnictví města, radost by měli nejen obyvatelé Kostelce, kteří zde léta navštěvovali kulturní akce, ale především sami členové Sokola. Právě kostelečtí sokoli se léta o budovu starali a využívali ji ke sportovním i kulturním účelům.

„Jsem moc rád, že se jednání posunulo někam dál a je tady šance, že bychom mohli sokolovnu začít znova využívat. Pevně věřím, že návrh projde a stane se tak co nejdříve," okomentoval situaci kolem sokolovny starosta tělovýchovné jednoty Sokol v Kostelci na Hané.

Stejný názor sdílí i další členové kosteleckého Sokola.

„V sokolovně jsme trénovali zhruba před pěti lety, ale na florball je to příliš malé. Ale přípravné družstvo by to určitě ocenilo," usmál se Jiří Drčka s tím, že ačkoliv on jako florbalista by sokolovnu ke sportu nevyužil, rozhodně souhlasí s jejím odkupem.

„Sokolovna tady byla vždycky a je to součást našeho města. Budu velmi rád, pokud připadne do městského majetku a začnou se tam opět dít kulturní akce," uzavřel kostelecký sokol Jiří Drčka.