Taneční liga se zde letos konala již po šesté. Akce pod záštitou největší české organizace Czech Dance Organization (Česká taneční organizace) sklízí úspěchy. Liga s názvem Lola Street Storm proběhla ve vánočním duchu. Klid jako u štědrovečerní večere zde ale rozhodně nebyl. Všichni přítomní tleskali a pokřikovali směrem k parketu, aby u svých favoritů vyloudili co nejlepší výkon. Někteří si v roztančené hale zavzpomínali na svá taneční léta.

„Je to taková nostalgie. Už v současnosti netancuji, ale fandím svým svěřenkyním," prozradil Ondřej Berky, mnohonásobný mistr České republiky, Evropy a světa a lektor Street Dance prostějovské Taneční školy Hubený.

Kostelec na Hané je jedno ze tří měst, kde tanečníci bojují o body k postupu na mistrovství.

„Tanečníci v jednotlivých výkonnostních třídách sbírají body za každou soutěž, a na základě těchto bodů se dostávají do vyšších tříd. V rámci každé země je pět soutěží nižší třídy, a tady je právě jedna ze tří extralig, které jsou celorepublikové. Letos jsou dvě v Čechách a jedna je na Moravě, a to je právě nyní zde v Kostelci na Hané," uvedl k víkendovému tanečnímu klání lídr olomoucké Taneční školy Lola´s Dance a viceprezident České taneční organizace Olomouckého kraje David Nováček s tím, že na základě těchto soutěží se tanečníci dostávají na Mistrovství České republiky a částečně na Mistrovství Evropy a světa.

Tanečníci si musí pečlivě vybírat také kostýmy, jelikož jsou součástí hodnocení.

„Hodnotí se kostýmy, image a choreografie. Hodně záleží na tom, jak jsou tanečníci na parketě seskládaní prostorově. A samozřejmě se porota dívá na techniku," dodal k víkendové soutěži David Nováček.