„Očekávám vítězství. Klíčem bude eliminace dívčí části a současně pozorné bránění mužů,“ má jasno trenér a předseda klubu Jan Mynařík. Domácí navíc mohou nastoupit v nejsilnějším složení. Loni se přišla na domácí premiéru podívat stovka diváků, podobný počet by vedení potěšil i nyní.

V dosavadních čtyřech extraligových zápasech získali domácí dva body za těsné porážky 20:21 v prodloužení v Kolíně i ve Znojmě a v průběžné tabulce jsou na posledním šestém místě.

Trojnásobný mistr z Havířova na tom není o moc lépe, ze tří zápasů má tři body. Ve svém kádru má ale bývalé reprezentanty. Se Znojmem hrál pouze jednou a doma utrpěl osmnáctibodový debakl 11:29 po poločase 4:16. Poté doma přivítal České Budějovice a po prohře 13:19 zvítězil v odvetě 20:15.

1. korfbalová liga

Tři ze čtyř poločasů odolávali prostějovští hráči bývalému extraligistovi, přesto si premiérové body v sezoně nepřipsali. V tabulce jsou zatím předposlední, naopak Moravská Třebová celému balíku se stoprocentní úspěšností vévodí.

Moravská Třebová – Prostějov „B“ 17:9 (13:4)

Prostějov: Malanová (30. Kadlecová), Rozkošná 1, Sequensová, Zelinková 2, Mynařík (30. Bednář 2), Mucha (30. Jareš), Tichý 4, Z. Uherka.
Žádné štědrosti a pohostinnosti v podobě košů a bodů se Hanáci na východě Čech nedočkali a hned úvodní poločas rozhodl. „Byli jsme nekoncentrovaní, nesebevědomí, bez zápalu a bojovnosti, naprosto odevzdaní v obraně a s mizernou úspěšností střelby v útoku,“ zkritizoval na webových stránkách klubu začátek mače trenér David Konečný.
Vše se změnilo až po pauze. Prostějovští zlepšili obranu i doskoky a dosáhli alespoň dílčího úspěchu v podobě poločasové výhry 5:4 a v podobném výkonu pokračovali i v odvetě.

Moravská Třebová – Prostějov „B“ 10:9 (5:5)

Prostějov: Malanová (30. Sequensová), Kadlecová 2, Rozkošná 1, Zelinková 2, Bednář 2, Mynařík, Mucha 1, Z. Uherka (30. Jareš 1).
Jako na houpačce si připadali oba týmy ve druhém zápase. Vstup vyšel hostům, kteří vedli 3:1 i 5:2. Pak se ale domácím povedla šestikošová šňůra a rázem to bylo 8:5 pro Třebovou. Hanáci se nevzdali a třemi koši v řadě srovnali na 8:8. Domácí ale opět odskočili na dva body a výhru si i přes komplikace v závěru pohlídali.

„Nálada byla i přes dvě prohry výborná. Půjde nám to o to lépe, o co více se budeme scházet v co největším počtu na trénincích,“ je přesvědčen Konečný.

Dorostenecká korfbalová extraliga

Po domácí prohře s Bělou pod Bezdězem a desetibodovou výhrou nad Slavii Havířov si tentokrát prostějovští mladíci body nepřipsali a klesli ze čtvrté na osmou příčku. Pod zasloužené porážky se podle trenéra Martina Uherky podepsala zejména nezkušenost. Na body proti Brnu nestačilo ani patnáct úspěšných hodů.

SK RG Prostějov - TKC Děčín 10:17 (6:9)

Prostějov: Borsiczká, T. Marek 4, Lužný, Planičková - Juríková (40. Drábková), Komárek (50. Vejmola), Tichý 4, Zelinková 2.
Domácí skončili loni na bronzové pozici a své kvality předvedli i v tomto utkání. Dařila se jim střelba z větší vzdálenosti a Prostějovu dělali problémy agresivní obranou.

„Vstup do druhého poločasu byl ale famózní, dali jsme koš po dvou vteřinách,“ chválil na klubových stránkách Uherka. Ve zbytku zápasu však hosté skórovali již pouze třikrát a domácí svůj náskok navyšovali.

SK RG Prostějov - Korfbal Brno 15:19 (5:9)

Prostějov: Borsiczká (40. Drábková), T. Marek 3, Lužný 1, Planičková 2 - Komárek (31. Vejmola 2), Rajsiglová 1, Tichý 5, Zelinková 1.
Druhý zápas na severu Čech přinesl vyrovnanější podívanou s více koši na obou stranách. Prostějovu se ale nepovedl začátek a brzy prohrával 0:3. „Od té chvíle jsme sice hráli vyrovnanou partii, ale neustále jsme byli minimálně o dva koše pozadu,“ mrzelo kouče.

Brno přijelo s hráči se zkušenostmi ze seniorské extraligy a zejména Jan Šedý exceloval. S devíti koši se podílel na takřka polovině bodů svého týmu. Po výhře nad Děčínem zdolali Jihomoravané i Prostějov a napravili tak dvě porážky z úvodního kola.

JIŘÍ MOŽNÝ