Třeba prostějovský Aquapark Koupelka nabízí tři bazény, tobogán, skluzavku, ale i beachvolejbal, tenis, minigolf nebo pétanque. Vodní svět Baldovec zase sází na servis v podobě vířivky, parní sauny, solné jeskyně a lanového centra.

„O uplynulém víkendu jsme měli návštěvnost 1500 lidí za jediný den,“ vypočítal František Nevrtal z prostějovského Aquaparku Koupelky. Díky zájmu plavců v aquaparku přemýšlí o prodloužení provozní doby. „Především však bude záležet na počasí,“ upřesnil Nevrtal.

Zákazníci žádají stále větší komfort

Zákazníci podle něj vyžadují stále větší komfort a servis také v okolí koupaliště. Vodní hřiby, podvodní masáže nebo umělé vlnobití, to jsou atrakce, které táhnou do plaveckých areálů. Populární se díky jim stává i Vodní svět v Baldovci, který nabízí jeskynní prostor s vířivkami, saunou a masážními sprchami. „Ve Vodním světě se pobavíte a odpočinete. Jednou z našich atrakcí je například zábavní sprcha, kde nevíte, jaká voda vystříkne, zda teplá nebo studená a z jakého směru,“ vysvětlil programový manažer Lukáš Ovečka.

Brzy by mělo otevřít i oblíbené koupaliště na Stražisku. „Do rekonstrukce jsme investovali 6 milionů korun,“ uvedl starosta Stražiska Jaroslav Kröner. „Máme opravené vany bazénů, nové atrakce a osvětlení bazénů. Na Konicku jsme jediní a chtěli bychom nalákat i víc Prostějovanů. Otevřeme však až po 14. červnu, kdy by nás měli navštívit hygienici, aby zkontrolovali kvalitu vody,“ uzavřel Kröner.

Koupaliště ve Vrahovicích žádné zásadní změny nezaznamenalo. „Město se podílí na spolufinancování hlavního provozu,“ vysvětlil Rudolf Raška ze Sokolu Vrahovice, který má areál na starosti. „Na menší úpravy, chemické prostředky na čištění vody, opravu chodníků a taky sociálního zařízení to stačí, ale na rozsáhlou rekonstrukci peníze nemáme,“ dodal Raška s tím, že od tamní radnice dostávají jen dvou set tisícovou dotaci.

Na svůj provoz si musí vydělat koupaliště na jihu regionu v Nezamyslicích, které vlastní podnikatel z Vyškova. „Letos začínáme čtvrtou sezónu, lidé o nás ví a dojíždějí k nám i z Prostějova,“ informuje spolumajitelka areálu Ivana Jarošová.

Otvírací doby a vstupné areálů

Aquapark Koupelky Prostějov: Po – Pá 12 – 19 hod, So – Ne 10 – 19 hod
Vstupné: dospělí 80 Kč/den, odpolední/50 Kč, děti do 6 let 20 Kč/den, odpolední/10 Kč, mládež do 18 let, důchodci nad 65 let, 50 Kč/den, odpolední/30 Kč, odpolední vstupné Po – Pá od 12 hod, So a Ne od 16 hod

Koupaliště TJ Sokol Vrahovice: 9 – 19 hod
Vstupné: dospělí 25 Kč/den, mládež do 15 let 15 Kč/den

Městské lázně Prostějov: bazén pro veřejnost Po, Út, St, Čt, Pá určité hodiny, So a Ne celý den
Vstupné: dospělí 40 Kč/hod každá další hodina 30 Kč, mládež do 18 let 30 Kč/hod každá další hodina 20 Kč, děti do 6 let zdarma

Koupaliště Stražisko: od poloviny června 9 – 19 hod
Vstupné: dospělí 30 Kč/den, mládež 20 Kč/den, děti do 3 let zdarma

Koupaliště v Nezamyslicích: 10 – 19 hodin
Vstupné: dospělí 40 Kč/den, mládež 20 Kč/den, děti do 6 let zdarma, odpolední vstupné od 17 hod 20 Kč

Vodní svět Baldovec: 8 – 21 hod
Vstupné: dospělí 290 Kč/hod, děti do 15 let 145 Kč/hod

Želečské Bahamy: červenec – srpen 11 – 19 hod
Vstupné: dospělí 20 Kč/den, děti do 6 let zdarma

Plumlovská přehrada – Pláž ІU Vrbiček, Pláž U Lázničků otevřeny denně

Petr Syrovátka