Jaroslav Mazur, konický starosta, vysvětluje: „Zařízení pro vysílaní televizního signálu je hodně zastaralé. Už několikrát jsme se ho sice snažili záplatovat, otázkou však je, kdo by se nyní další opravy ujal.“

Konická televize vysílala každý den na frekvenci Primy krátké zpravodajství.

„Lidé se třeba dozvěděli, jaký film se hraje v našem kině, jaké akce chystáme na zámku nebo kdy bude zasedat zastupitelstvo,“ přiblížila jednatelka společnosti Služby města Konice Šárka Fišerová.

Spolu se starostou se shodují, že lokální zpravodajství šířené přes antény v obci příliš sledované nebylo.

„Konická televize navíc nešla chytit v okrajových částech města,“ poznamenal starosta Mazur.

Bude lidem chybět?

Bude hrstce těch, kteří se na místní vysílání občas dívali, městská televize chybět?

„To nedokážu posoudit. Já sama jsem toto vysílání snad už měsíc neviděla. Bylo totiž v nevhodnou dobu, a to mezi osmou a devátou ráno, a pak kolem šestnácté hodiny. Přes den televizi nesleduji a spousta dalších lidí nejspíš také ne,“ vyjádřila se například starousedlice Jiřina Kličková.

Posteskla si přitom na nedostatečnou informovanost.

„Třeba v pondělí jsem se snažila najít výsledky voleb na konické úřední desce a pak na městském internetu. Neúspěšně,“ zmínila se. Podle ní býval vůbec nejlepším zdrojem informací v Konici rozhlas po drátě.

Nahradí rozhlas digitální televize?

Těžko říct, zda obecní rozhlas nahradí někdy v budoucnu právě televize.

„Ta se nejspíš rozběhne až v digitální podobě,“ uzavřela Šárka Fišerová ze společnosti Služby města Konice, kterou vlastní místní radnice. (rh)