Opravené prostory by mělo využívat několik skupin. Momentálně probíhá výzkum ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování, jehož výsledky by měly městu pomoct, rozhodnout se o přesném použití dotace.

„Chceme nakoupit vybavení, které budou moct využívat různé spolky a skupiny. Pokud by byl zájem například o divadlo, pořídit světla, zajistit ozvučení a podobně. V současnosti probíhá výzkum mezi okolními vesnicemi a spolky. Zjišťujeme, o co by měli zájem,“ říká konický místostarosta Jaroslav Procházka.

Setkání s občany

Názory veřejnosti a případné návrhy, se budou konzultovat právě dnes. Ve středu 13. února od sedmnácti hodin proběhne v obřadní síni konického zámku setkání s občany, na kterém jim bude prezentován průběh rekonstrukce a náplň komunitní sociální práce. V rámci setkání proběhne debata zúčastněných o jejich představách, jak prostory opravení budovy využít.

Kulturní sál

Konice postrádá mimo jiné prostor pro pořádání plesů. Například vyhlášený maturitní ples místního gymnázia probíhá tradičně v kulturním domě v Jesenci.

„Dlouhodobě postrádáme poradenskou činnost,“ uvádí Jaroslav Procházka, s tím, že i k tomuto účelu by mohly být prostory přizpůsobeny.

Komunitních center vzniklo v republice v posledních letech hned několik. Jsou to prostory, které slouží k realizaci zejména kulturních a vzdělávacích projektů a k sociální činnosti.

„Každé komunitní centrum má svůj určitý záměr. Koukali jsme se, jak některá z nich fungují. Nikde jsme však nenašli model, který bychom si mohli pro náš účel převzít,“ říká Jaroslav Procházka.

Osmnáct milionů

Na projekt byla městu Konice poskytnuta dotace Ministerstvem pro místní rozvoj v hodnotě osmnácti milionů korun. Stavební práce by měly být hotovy do konce letošního října. Město tak má ještě několik měsíců na ucelení kompletní představy o fungování komunitního centra.

„Musíme si ujasnit, co chceme, abychom nemuseli dotaci vracet. Jsou jistá pravidla, která musíme splnit,“ dodává místostarosta města.

Autorka: Lucie Machalová