Opravené prostory by mělo využívat několik skupin. Momentálně probíhá výzkum ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování, jehož výsledky by měly městu pomoct, rozhodnout se o přesném použití dotace.

„Chceme nakoupit vybavení, které budou moct využívat různé spolky a skupiny. Pokud by byl zájem například o divadlo, pořídit světla, zajistit ozvučení a podobně. V současnosti probíhá výzkum mezi okolními vesnicemi a spolky. Zjišťujeme, o co by měli zájem,“ říká konický místostarosta Jaroslav Procházka.

Setkání s občany

Názory veřejnosti a případné návrhy, se budou konzultovat právě dnes. Ve středu 13. února od sedmnácti hodin proběhne v obřadní síni konického zámku setkání s občany, na kterém jim bude prezentován průběh rekonstrukce a náplň komunitní sociální práce. V rámci setkání proběhne debata zúčastněných o jejich představách, jak prostory opravení budovy využít.

Nová kontejnerová kuchyně v plumlovském kempu Žralok
Žralok má novou kuchyni za milion. A chystá i další investice

Kulturní sál

Konice postrádá mimo jiné prostor pro pořádání plesů. Například vyhlášený maturitní ples místního gymnázia probíhá tradičně v kulturním domě v Jesenci.

„Dlouhodobě postrádáme poradenskou činnost,“ uvádí Jaroslav Procházka, s tím, že i k tomuto účelu by mohly být prostory přizpůsobeny.

Komunitních center vzniklo v republice v posledních letech hned několik. Jsou to prostory, které slouží k realizaci zejména kulturních a vzdělávacích projektů a k sociální činnosti.

„Každé komunitní centrum má svůj určitý záměr. Koukali jsme se, jak některá z nich fungují. Nikde jsme však nenašli model, který bychom si mohli pro náš účel převzít,“ říká Jaroslav Procházka.

Rozhledna Kopaninka v Repechách
Kopaninka soutěží o rozhlednu roku. I vy ji můžete podpořit

Osmnáct milionů

Na projekt byla městu Konice poskytnuta dotace Ministerstvem pro místní rozvoj v hodnotě osmnácti milionů korun. Stavební práce by měly být hotovy do konce letošního října. Město tak má ještě několik měsíců na ucelení kompletní představy o fungování komunitního centra.

„Musíme si ujasnit, co chceme, abychom nemuseli dotaci vracet. Jsou jistá pravidla, která musíme splnit,“ dodává místostarosta města.

Autorka: Lucie Machalová

Chátrající motel Čubernice u plumlovské přehrady
Čubernice půjde časem k zemi. Mají tam vyrůst rodinné domky