Co všechno jste v loňském roce v obci udělali?Konický starosta Michal Obrusník.Konický starosta Michal Obrusník.Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil
"Celkově jsme proinvestovali 21 953 085 korun. Část prostředků byla investována do projektové dokumentace, abychom byli připraveni na případné výzvy o dotace. Zaplacený projekt máme například na Cyklostezku Romže. Dělali jsme i projekt na rekonstrukci sportovní haly. Realizuje se rekonstrukce 165 světel veřejného osvětlení. Dokončili jsme infrastrukturu pro výstavbu nových rodinných domů. Od státu jsme vykoupili plechový hangár, který stojí naproti zámku. Odkoupili jsme objekt bývalých Uhelných skladů. Za 227 tisíc jsme koupili pozemky. Na náměstí byl vytvořen prostor pro umístění kontejnerů na tříděný odpad."

Konice má i Technické služby, že?
"Ano, v loňském roce byl pro Technické služby pořízen nový traktor, návěs, kontejnery, nosič kontejnerů a další technika jako například mulčovací rameno nebo štěpkovač. Pro občany byly pořízeny kompostéry."

Masarykovo náměstí v Konici
Klidová zóna i přesun parkoviště. Konické centrum čekají změny za 90 milionů

V plném provozu je i rekonstruované Komunitní centrum…
"V loňském roce tam byla dodělána akustika. Po dvaceti letech se vrátilo do Konice kino. Promítáme v Komunitním centru prostřednictvím nové profesionální techniky."

Co máte v plánu pro letošek?
"Máme v plánu pokračovat v další etapě výměny veřejného osvětlení. Máme podánu žádost o dotaci na rekonstrukci místních komunikací. Jedná se o lokalitu za nádražím. Plánujeme tam poměrně rozsáhlou rekonstrukci. V ulici Burianova musíme vybudovat chybějící chodníky. Měli bychom se pustit i do chodníků v oblasti bytovek. Zastřešení se dočkají i autobusové zastávky. V podstatě se ale připravujeme na velké investice v roce 2023. Například celkovou rekonstrukci ulice Zádvoří. Museli jsme ale z rozpočtu odložit šest milionů na případné navýšení cen elektrické energie. Očekáváme, že budeme muset odložit další prostředky na navýšené ceny plynu."

Blíží se komunální volby, budete znovu kandidovat?
"Ano, budu. Jedná se o čtyři roky starou záležitost, kdy jsem dal tehdy slib panu emeritnímu starostovi, že se pustím do komunální politiky. Dnes máme rozpracováno tolik věcí, že doufám v důvěru lidí, abychom je mohli dotáhnout."