"Vzhledem k vládním opatřením, která omezují život celé společnosti, jsme museli přijmout rozhodnutí, že letošní vánoční trhy pořádat nebudeme," informoval Deník konický starosta Michal Obrusník a doplnil: "V den konání trhů se k nám sjíždělo okolo čtyř až pěti tisíc lidí. Je nám to líto, ale podobné shromáždění si v současné situaci nemůžeme dovolit."

Elektrizující podívaná nebude. Konické vánoční trhy se za dobu své existence dostaly co se týká popularity a oblíbenosti do nejužší špičky kulturních akcí regionu.

"Je to obrovská škoda, ale nic se nedá dělat. Situace bohužel podobným akcím nepřeje," komentuje Hana Burešová a dodává: "V posledních letech jsme jezdili s rodinou do Konice pravidelně. Hrály tam dobré kapely, dalo se ohřát u ohně a vrcholem byl naprosto bezkonkurenční ohňostroj. Škoda…"

Se stromem a bez kluziště

Svítit bude pouze strom, který dostal jméno Veronika.

"Právě v tomto týdnu ho zdobíme. Rozsvítíme ho v neděli, ale z výše zmíněných důvodů bez doprovodného programu," uvádí starosta Obrusník a pokračuje: "Rozhodli jsme se, že letošní zimu nebudeme provozovat ani kluziště. V době, kdy panují přísná hygienická omezení, zavřené jsou sportoviště, bazény, si myslím, že by to ani nebylo vhodné. Konicku se sice Covid ještě donedávna vyhýbal, ale aktuální situace už je jiná. Musíme být opatrní."

Adventní čas v Konici tedy oficiálně zahájí rozsvícení vánočního stromu, ke kterému dojde v neděli 29. listopadu. Vrcholem Adventu měly být tradiční Vánoční trhy s bohatým kulturním programem a ohňostrojem, které se měly uskutečnit v sobotu 19. prosince. Letos se měly konat po šestadvacáté. Z důvodu řádící pandemie však budou odloženy minimálně o rok.

PŘIPOMEŇTE SE

Vánoce v Konici 2019

Vánoce v Konici 2018

Vánoce v Konici 2017

Vánoce v Konici 2016

Vánoce v Konici 2015