Dvě schůze zastupitelstva zkoumaly předložené nabídky. "Měli jsme dva zájemce. Jedním z nich byla společnost Penny, druhým pak společnost OLDGEAR. Kvůli Penny jsme odložili dotyčný bod jednání na další zastupitelstvo. Vyzvali jsme Penny, aby se vyjádřila ke smlouvě o prodeji, kterou jsme udělali. Nabídka Penny byla výrazně nevýhodnější než podmínky firmy OLDGEAR," informoval konický starosta Michal Obrusník a pokračoval: "Nejednalo se pouze o finance, ale například i o řešení nájemních bytů, které se nacházejí v dané lokalitě."

Rekonstrukce v prostějovském kině Metro 70 - 22. dubna 2021
V kině hučí sbíječky, budou nové toalety i foyer. Čím odstartuje promítání?

Zastupitelé se přiklonili k výhodnější nabídce společnosti OLDGEAR.

"Zástupci vybraného investora dojeli do Konice a celou záležitost jsme řešili. Ujasnili jsme si kdy, jak a co se tam bude stavět," vysvětluje starosta.

Chátrající panský dvůr v Konici - červenec 2020

Plechové boudy budou naše

"Určité problémy jsou i na naší straně. Jedná se o změnu územního plánu, kterou realizujeme. Doufám, že do konce letošního roku bude hotová. Další věcí je, že v areálu Panského dvora stojí na městských pozemcích plechové hangáry bývalé státní traktorové stanice. Kupodivu, abychom je získali do vlastnictví, musí proběhnout privatizace," krčí rameny Obrusník a dodává: "Vláda už rozhodla, zaplatíme 420 tisíc korun státu a plechové boudy budou naše. Stavební prostor tak můžeme konečně uvolnit."

Sedimentační zdrž s mokřadem u vzdutí plumlovské přehrady. 22.4. 2021
Úprava mokřadu i těžba sedimentů. Přehradu vylepší a vrátí tam i žabník

Obchod do konce roku 2022?

Jméno obchodního řetězce, který nakonec v Konici bude provozovat prodejnu, se zatím neuvádí.

"S investorem jsme domluveni, že tuto informaci uvolníme, až budou splněny všechny podmínky pro zahájení stavby. Smlouva je ošetřena tak, aby v případě jakýchkoliv problémů město o svůj majetek nepřišlo," komentuje starosta a uzavírá: "Osobně věřím, že do konce roku 2022 bude v Konici obchod."

Místo chátrajícího Panského dvora by měl v Konici vzniknout supermarket.
Naproti konického zámku má vyrůst supermarket. Místo Panského dvora