"Městské centrum by mělo dostat úplně ´novou fasádu´. Stávající náměstí by se mělo změnit v příjemné moderní centrum," říká konický starosta Michal Obrusník s tím, že už by se mohl projekt rozjet v letošním roce.

"Jedná se o náš největší projekt, který bychom chtěli rozběhnout už letos alespoň výběrovým řízením. Pokud tedy v rámci dotačních titulů bude vyhlášena na podzim výzva. Věřím ale, že výzva vyhlášena bude, a že uspějeme."

Chátrající budova kina v Konici. 30.9. 2021
Kino v Konici už nikdy promítat nebude. S budovou jsou jiné záměry

Silnici oddělí zelený pás

"Krajská komunikace bude oddělena od náměstí širokým zeleným pásem. Vznikne tak klidová zóna a náměstí bude plnit svou funkci. S tím souvisí i parkování. Parkoviště chceme přesunout do spodní části náměstí a současně chceme vybudovat další záchytné parkoviště v prostorách dvoru Coopu. Věřím, že převod pozemku od COOPu dobře dopadne," představuje část nového projektu starosta.

Ulička dostane nový kabát

"Ulice E. Beneše, v které je Živnostenský dům dlouhodobě nevyhovuje průjezdu vozidel. V případě, že tam parkují auta, stává se pro větší zásobovací vozidla neprůjezdnou. Počítáme, že by měla dostat nový povrch a chodníky z obou stran," přibližuje část plánovaného projektu první muž Konice.

Konická víceúčelová hala v současné podobě, září 2021
Víceúčelová hala? Jen kluziště. Ošklivý hangár v Konici čeká proměna

K zámku povede pěší zóna

"Před zámkem chceme zrušit asfaltovou plochu. Plánujeme tam žulové kostky. Od autobusového nádraží až k zámku by měla být pěší zóna. Předzámecké prostory chceme propojit s náměstím novým širokým chodníkem," popisuje další změny Michal Obrusník.

Vizualizace se nevyplatí

"Do vizualizace jsme neinvestovali. Máme před dokončením projektovou dokumentaci. Architektonický návrh máme také jen v papírové formě. Snažíme se nevydávat prostředky tam, kde to není nezbytně nutné," vysvětluje závěrem starosta.