"Vzhledem k zdlouhavému projednávání majetkoprávních vztahů a z důvodu zhoršení jejich stavu v posledním období, jsme vypsali výběrové řízení na okamžité sanační práce. Přesto jsme místo nad autobusovou zastávkou a cyklostezkou do doby zahájení sanačních prací zajistili sítěmi proti odlupu zvětralých částí nosné konstrukce," vysvětlil mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Práce se navíc kvůli zhoršenému stavu aktuálně provádějí i na dalších mostech: například na mostě nad dálnicí mezi Vrahovicemi a Držovicemi. Stejně tak se pracuje na další konstrukci na silnici spojující Prostějov a Němčice nad Hanou, taktéž se jedná o stavbu překlenující dálnici.

Na auto spadl kus betonu

Na špatný stav mostu hanácké estakády v Kralické ulici, který je nyní přikrytý sítěmi, upozornila letošní nehoda.

Koncem února při ní spadl z mostní konstrukce na projíždějící auto kus betonu. Při havárii se sice nikdo nezranil, zvýšil se však poté tlak na majitele mostu - ŘSD - aby alespoň částečné opravy začaly dříve.

„Není možné, abychom souhlasili s tím, v jaké stavu se most nachází. Jde o bezpečnost a zde se obáváme, že by mohlo dojít k ohrožení lidí. Proto jsme přistoupili k apelu na majitele mostu a žádáme urychlenou opravu,“ uvedla primátorka Prostějova Alena Rašková.

Samotné ředitelství pak přislíbilo nápravu v co nejkratším čase.

"Samotné sanační práce začnou v nejbližší době, bezprostředně po podpisu smlouvy a předání staveniště zhotoviteli," ubezpečil Jan Studecký.