Stav této cesty byl v posledních letech hojně diskutován na sociálních sítích. Lidé prostě nemohli pochopit, proč je tak rozbitá a proč ji majitel neopraví. Mylně se často domnívali, že tato turisty hodně využívaná komunikace patří Mostkovicím, Plumlovu či Olomouckému kraji. Cestu ale vlastní podnikatel Tomáš Balihar a společnosti, u nichž působí jako jednatel. A ten se prostě k opravě dlouhodobě neměl a stav cesty jej nezajímal. Tak do akce nastoupili jiní.

Konicko vzdoruje Covidu-19
Konicko vzdoruje covidu: stále nula nakažených! Jaký tam mají recept?

Triumvirát tvořený zástupci města Plumlova, obce Mostkovice a majiteli hotelu Zlechov se rozhodl, že cestu dostane z nejhoršího a společně se pustil do její opravy.

„Prostě jsme se na to už nemohli dívat, bylo nám líto tisíců turistů, kteří tudy prochází či projíždí na kolech. Místy byl stav cesty opravdu katastrofální,“ konstatovala plumlovská starostka Gabriela Jančíková s tím, že oprava silničky již odstartovala a bude probíhat celý tento týden.

Začalo se směrem od Plumlova a nejhorší výmoly již vyplnila asfaltová drť.

„Paráda! Koukám na to jako blázen. Nevěřil jsem, že se aspoň jakéž takéž opravy cesty ještě kdy dočkám,“ hodnotil v pondělí odpoledne mizející krátery přímo na místě Jiří Pazdera z Prostějova, který tudy podle svých slov na kole jezdí několikrát do měsíce. 

Překážkový závod v Biokoridoru Hloučela, 19.9. 2020
Extrémní závod u Hloučely: děti zápolily s překážkami i vodou. Tady jsou FOTKY