Děti bavila i populární liška. "Rádi jsme se zapojili do tohoto projektu. K přírodě máme vřelý vztah a každý nově zasazený strom je přínosem. Vzal jsem i lišku Coco, která je vždycky atrakcí pro děti i dospělé. Společně s ní jsme si zasadili javor a nazvali jsme ho stromem liščích národů," komentoval svou účast Radomil Holík, jenž všem přítomným učinil i přednášku o životě lišek ve volné přírodě.

Do kopání se pustily všechny generace. Zápal měly ale hlavně děti. "Někde jsem četl, že práce zahřeje. Tak si nestěžuj, že ti je zima a zrychli tempo," smál se s rukama v kapsách Jonáš Proser, jenž povzbuzoval svou dceru ohánějící se lopatou.

Druhová všehochuť

"Převážně se jedná o stromy ovocné, meruňky, ořešáky, třešně či moruše. Jsou tu ale i listnaté stromy jako javory nebo lípy. V budoucnu by zde mělo vzniknout i posezení, možná i s místem pro opékání špekáčků. Věřím, že se cvikl v Čechůvkách stane v budoucnosti vyhledávaným cílem k procházkám," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že stromy zakoupilo město a jedná se premiéru v podobě komunitního sázení.

"Dnes jsme si poprvé vyzkoušeli, jak se dá komunitně sázet. Tuto možnost využijeme i v dalších lokalitách, například u soutoku Romže s Hloučelou nebo na jižním prstenci," doplnila Sokolová.

Společného komunitního sázení se zúčastnily celé rodiny, které si mohly po práci pochutnat na vlastnoručně upečeném špekáčku.