"Na vnitřní prostory centra si přišla podívat velkou spousta lidí. Jsme za to rádi. Ale teď nás čeká další kupa práce, aby mohlo centrum začít sloužit široké veřejnosti," nechal se slyšet konický starosta Michal Obrusník s tím, že centrum je hotové, ale je nutné jej uvnitř dovybavit.

"Zároveň budeme se zainteresovanými osobami a představiteli spolků už konkrétně diskutovat o tom, jakou náplň činnosti by mělo centrum mít, jaký tam bude režim a program fungování," doplnil starosta Konice.

Samotné stavební práce stály něco přes 31 milionů korun, přičemž dotace z evropských fondů činila 19 milionů. Město si na stavbu muselo vzít úvěr.

Setkání, kurzy, volnočasové aktivity

A k čemu tedy bude centrum sloužit?

Podle představitelů Konice půjde o veřejný prostor, jehož prvořadým cílem je podpořit setkávání občanů města, umožnit jim realizovat společně volnočasové aktivity a zapojovat dosud neaktivní osoby.

„Mohou zde probíhat kulturní akce realizované samotnými obyvateli města, vzdělávací kurzy nebo aktivity podporující zapojování do dobrovolnické činnosti,“ řekl už dříve k věci starosta města Michal Obrusník.

Termín oficiálního otevření centra zatím ještě není známý.