Přesný čas však stále známý není.

„Technický vedoucí odstřelu musí pracovat na dvou stech vývrtech a provést i další úkony. Nelze tak dopředu říct, kdy přesně odstřel bude," uvedl mluvčí báňského úřadu Bohuslav Machek s tím, že komín může jít k zemi v devět hodin, čtvrt na deset ale klidně i těsně před polednem.

Zatímco pak v případě předloňského odstřelu byl areál OP obehnán páskou a lidé tak posláni do bezpečné vzdálenosti, v tomhle případě se tak nejspíš nestane.

„Co mám informaci, tak uzavření některé části Vrahovic kvůli odstřelu není v plánu. Je to ale pro nás zatím docela čerstvá informace," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Městští policisté pak Deníku rovnou potvrdili, že v zajišťování bezpečnosti kolem místa odstřelu figurovat nebudou. Částečně proto, že se budou soustředit na bezproblémový průběh hodových slavností.

„Areál je ohraničený plotem, který zároveň ohraničuje bezpečnostní pásmo. Kolem prostoru by na odstřel měli dohlížet i policisté a hasiči," uvedl k plánovanému odstřelu představitel firmy Mital Miloš Trávníček.