Akce stála bezmála jeden milión dvě stě tisíc korun. Od srpna do konce listopadu společnost Jošistav z Ivanovic na Hané zateplila nevyužité podkrovní prostory a vybudovala toalety a hygienické zařízení, v plánu je podle slov starosty ještě kuchyňka.

„V celém podkroví máme také nové ústřední vytápění a v přízemí nový kondenzační kotel," doplnil Petr Kolář s tím, že podobný prostor v Otinovsi zatím chyběl.

„Jsme rádi, že se v klubovně mohou scházet různé skupiny obyvatel od mladých hasičů přes vodáky až po důchodce. A navíc je možné tady organizovat různé rodinné oslavy a kulturní akce," těšil se starosta na to, že nový prostor lidé maximálně využijí.

„My jsme moc rádi, že obec budovu rekonstruovala, protože tady budeme mít místo jen pro sebe," řekla vedoucí mladých otinoveských hasičů Lenka Dvořáková. Se svými svěřenci se zpočátku scházeli v místní hasičské zbrojnici, kde se však o místo dělili ještě se staršími kolegy.

„Potom jsme se přestěhovali do prostor bývalého kadeřnictví, které nám obec nabídla," dodala Lenka Dvořáková. Dnes mají podle slov vedoucí díky obecnímu úřadu veškerý komfort a zázemí. „To je sen mnoha sborů v okolí," doplnila Lenka Dvořáková a dodala na závěr: „Nám se díky dobré spolupráci s obcí splnil."