„Tato vzpomínková jízda navazuje na takzvaný Havránkův memoriál, který jsme pořádali dříve. Letos jsme nachystali úplně novou trasu, aby byla zajímavější jak pro účastníky, tak pro diváky. Povede z hlavního náměstí po Vápenici na Újezd, kde se otočíme na rondelu a vrátíme do Olomoucké ulice. Obrátíme se až na posledním kruhovém objezdu u Držovic a zamíříme po Martinákové k zimnímu stadionu. Projedeme severním obchvatem, dojedeme až do Domamyslic a přes jižní spojku se vydáme na Okružní, Brněnskou, Palackého a zpátky do centra," popsal trať jednatel Hanáckého auto moto veterán klubu v Prostějově Zdeněk Pittner.

„K vidění budou vozidla staršího data výroby až po novější produkci do roku 1970," naznačil s tím, že na své si přijdou obdivovatelé aut i motocyklů.

U počátků sběratelství historických vozidel na Prostějovsku stál v roce 1955 Bohuslav Janota, jenž byl také zvolen prvním předsedou klubu zaregistrovaného tehdy ještě ve Svazu pro spolupráci s armádou, takzvaném Svazarmu. Šest let nato uspořádali jeho členové první závod veteránů na zkráceném okruhu, takzvaný Memoriál JUDr. Havránka.

„V těchto květnových dnech si připomínáme osmdesáté páté výročí události, kdy prostějovský závodník Jan Havránek zahynul i s mechanikem při tréninku na mezinárodní závod do vrchu Zbraslav – Jíloviště," uzavřel Zdeněk Pittner. (das)