„Je tu plné náměstí, takže jsme maximálně spokojení. Odhaduji, že je tady kolem pěti set lidí," vzkázala přímo od pódia šéfredaktorka Prostějovského deníku Kateřina Slouková.

Akce se zúčastnila také náměstkyně primátora Ivana Hemerková, která již v rozhovoru pro Prostějovský deník prozradila, že zpívá často a ráda, ale moc to neumí.

„Já samozřejmě zpívat budu, ale jen mimo mikrofon. Musím být blízko vás, abych slyšela tóny, a pak se chytla," laškovala Ivana Hemerková.

„Všichni jsme tady, takže to nebudeme déle zdržovat, startujeme," dala náměstkyně primátora přesně v šest hodin pokyn ke zpěvu.

Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat, rozeznělo se s jemným pohupováním v bocích prostějovským náměstím.

Na pódiu lidem předzpívával ženský pěvecký sbor Proměny a děvčata ze sboru při Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose.

„Je zde patnáct děvčat. Připravovali jsme se na tuto akci asi týden předem. Navíc jsme měli vánoční koncert v divadle, takže jsme na těch šest hodin tak tak doběhli," prozradila Gabriela Ambrožová z prostějovské Základní umělecké školy.

Česko zpívá koledy zaujalo nejen starší generaci a rodiče s dětmi, ale také mladé lidi.

„Nikdy jsem na podobné akce nechodil, ale teď jsou tu punče, baví mě to tady a vůbec to vypadá, že to baví všechny, co sem přišli," ozvalo se z hloučku mladých.

Na akci navíc letos dorazilo i více lidí než loni.

„Myslím, že je zde určitě víc lidí než loni. Řekl bych, že je to i teplejším počasím," nechal se slyšet moderátor rádia Kiss Hády Petr Zakopal.

Zpívalo se i v Konici

Zpěváci vánočních koled se sešli i pod vánočním stromem na Masarykově náměstí v Konici.

Podívejte se

Česko zpívá koledy pod vánočním stromem v Konici - 11.12.2013