„Myslím, že Prostějov má opravdu co nabídnout. Kulturní instituce fungují velice dobře, dělají mnoho práce nad rámec toho, co mají,“ pochvaluje si.

Kam byste vy osobně pozvala veřejnost?

Do zámecké galerie. Každý měsíc tam jsou vernisáže, pořád je tam nějaká výstava a navíc tam jsou vystaveny obrazy z městské sbírky.

Jak vnímáte kulturu v Prostějově?

Vidím situaci velmi dobře. Podporujeme velké množství spolků. Nabídka je opravdu široká. Dotace, které směřují do kultury, jsou dostatečně velké, aby uspokojily všechny.

Jaké jsou nejprestižnější akce pořádané městem?

Začala bych Wolkrovým Prostějovem, pokračovala bych Kulturním létem, Hanáckými slavnostmi a končila Prostějovskou zimou. Programy by měly probíhat každý týden na prostějovském náměstí. V plánu máme například přehlídku spodního prádla či plavek. Přímo na náměstí budou promítány pohádky. Pozvali jsme gospelové skupiny. Prostějovská zima bude zase v rockovém rytmu.

Když se zeptám konkrétně na divadlo, kino Metro70 nebo klub Duha?

Jsme spokojení s fungováním těchto institucí. Jejich představitelé jsou velmi angažovaní a dělají řadu věcí, například den otevřených dveří v divadle, kde se mohou lidé podívat do míst, která nejsou běžně otevřená. Stejně tak knihovna i kino. Divadlo, knihovna i Duha pořádají spoustu akcí, které oslovují lidi.

Kolářovy sady jsou dějištěm mnoha kulturních akcí. Stávající pódium už nevyhovuje současným standardům. Neplánuje město jeho rekonstrukci, či stavbu nového?

Bavili jsme se o tom. Co by Kolářovy sady potřebovaly jsou nové toalety a nějaké zázemí. Chtěli bychom se obrátit na nějaký soukromý subjekt, který by tam toto dokázal zařídit. Kromě pódia, které taky není v ideálním stavu, jsou problémem opravdu zejména ty toalety, a že si tam lidé nemohou dát občerstvení.