„Odmalička jsem tíhl k cyklistice, zároveň jsem chtěl ale prožívat nějaký pořádný adrenalin. Už tehdy se ve mně zrodila myšlenka, že bych obojí mohl spojit,“ řekl Kožnárek, který na kole hravě přeskočí pět vedle sebe ležících lidí nebo přejede přes osobní automobil.

„Podařilo se mi sjet skálu u Mikimause na plumlovské přehradě, desetkrát po sobě jsem také sjel a vyskákal schody k minigolfu v Mostkovicích,“ pochlubil se jezdec.

Jeho posledním úspěchem bylo pokoření Drahanského kopce. Ten Kožnárek v úterý vyjel na zadním kole bez jediného dotyku předního kola se zemí, a to za čtyřicet minut. „Foukal silný boční vítr, moc šancí jsem si nedával. Nakonec se to podařilo, kromě skvělého pocitu jsem vyhrál i bednu šampaňského, o kterou jsem se vsadil se svými kamarády,“ poznamenal Kožnárek, který už v minulosti Drahanský kopec na zadním kole vyjel.

Když kolem něho ale tehdy projel kamion a vytvořil silný vzduchový vír, na okamžik se předním kolem dotkl země, a bylo po úspěchu. Adrenalinový jezdec by se časem chtěl věnovat dětem. „Jezdit přes překážky se děti v Prostějově nemají kde naučit. Musí dojíždět do Olomouce nebo do Vyškova. Chtěl bych je trénovat, a bylo by to také pro jejich bezpečnost. Mé dovednosti se mi už nesčetněkrát hodily při běžném provozu. Například hravě kolo vybalancuji, když vjedu na patník nebo narazím na kanál,“ dodal Kožnárek.