Mezi účastníky soutěže barmanů hráli prim studenti Střední odborné školy Litovel – Jiří Blažíček a Jakub Říha, kteří získali první dvě místa.

Vítězný koktej se jmenoval Jirkův polibek.

"Vůbec jsem to nečekal. Myslel jsem, že vyhraje Jakub Říha, můj kamarád. Udělal jsem jednu chybu, o které jsem si myslel, že bude rozhodující. Nakonec to dobře dopadlo," smál se vítězný Jirka Blažíček.

Bronzová medaile putuje zásluhou Ivony Silné do Uherského Hradiště. Speciální ocenění si odnesla Anežka Felnerová z pořádající Střední odborné školy Prostějov a Vít Dvořáček z Třebíče.

GALERIE Z VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Domácí barvy hájila hned pětice studentů Střední odborné školy Prostějov, z regionu byli dále tři zástupci SOŠ Litovel, po jednom ze SŠGS Přerov, SOŠOS Olomouc a SŠ gastronomie a farmářství Jeseník. Nejvzdálenějšími účastnicemi byla dvě děvčata ze SOŠ gastronómie a služeb Prešov.

"Za účastí ze Slovenska jsou kontakty. Dvacet účastníků je ideální počet. Už dnes mohu říci, že uspořádáme i třetí ročník. Domluvili jsme se s hlavním partnerem," komentovala Mária Zámostná, ředitelka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Vedle Anežky Felnerové, reprezentovaly prostějovskou školu ještě Kateřina Janíčková, Tereza Malíková, Ilona Aujeská a Silvie Sochorová.