„V pestrém a nabitém programu, kteří organizátoři připravili se přijde na své každá věková skupina,“ řekla ředitelka Městského kulturního střediska v Kojetíně Hana Svačinová.

Zahraje i Děda Mládek Illegal Band

Vrcholem letošních hodů bude vystoupení kapely Děda Mládek Illegal Band. Je totiž zvykem, že každý rok na hodech vystupují známé skupiny či zpěváci. Přípravy proto zaberou organizátorům více času.

„Program hodů připravujeme od začátku a v průběhu roku.

Většinou brzy sjednáváme nějakou známou kapelu nebo interpreta na odpolední nedělní program. Loni na desátých hodech vystoupil Meky Žbirka a letos se nám podařilo domluvit právě koncert skupiny Děda Mládek Illegal Band,“ dodala.

Každý rok přijíždí více a více lidí

Třídenní oslavy lákají každoročně do Kojetína tisíce návštěvníků.

„Zvlášť v neděli je Masarykovo náměstí rok od roku více a více zaplněné. Určitě tomu napomáhá i fakt, že se nevybírá žádné vstupné.,“ uvedla Svačinová.

Hlavní dnem oslav bude jako každý rok neděle, která se nese v duchu tradic staré Hané.

„Ráno vychází velkolepý krojovaný průvod s Jízdou králů, který čítá na dvě stovky účastníků,“ popsala připravovaný program Svačinová. Kromě toho se návštěvníci mohou těšit i na moderní a country tance.

Kdo v neděli přijde na Masarykovo náměstí může také mimo jiné uctít i památku hudebníka Pavla Nováka. „Na náměstí zazní v podání kapely Family Novák jeho největší hity,“ upřesnila.

K hodům patří kachnička se zelím

Pořadatelé nezapomněli ani na typickou hanáckou kuchyni.

„K hodům neodmyslitelně patří i tradiční hodový oběd, pečená kachna s moravským zelím a bramborovými knedlíky, pravé hanácké koláče a dobře vychlazené pivo.

Takové menu si lidé budou moct dopřát ve všech místních restauracích,“ předeslala Svačinová.

Hodovat se v Kojetíně bude až do pozdního večera. Účastníci se nemusejí bát ani deště.

„V případě nepříznivého počasí by se program přesunul do kojetínské Sokolovny,“ zakončila Svačinová.

Naděžda Švrčková