„Akorát to tak vyšlo, že jsem byla ve středu u kadeřníka, dnes jsem si vzala lepší oblečení, ale chodím společensky oblečená i do Violky," ukázala spisovatelka v zeleném plášti obutá do černých lodiček na vínový svetřík a šedou sukni.

Pro svou čtvrteční premiéru setkání s prezidentem opustila o půl hodiny dříve také Klub tvůrčího psaní Violka.Spisovatelka Marcella Dostálová

„Z Violky jsem odešla dřív o více než půl hodiny, musel mě ale vyzvednout manžel, od Tří bříz ke Kulturnímu klubu Duha je to daleko a já mám problémy s kyčlí," nechala se slyšet před příjezdem prezidenta do Prostějova Marcella Dostálová.

„Přednesla jsem také ve Violce, že na dnešním setkání prezidentovi předám knihy. Přijali to s velkým potěšením a popřáli mi, aby to vše dobře dopadlo, dodala spisovatelka.

Na otázku, zda má trému odpověděla Marcella Dostálová, že ne.

„Ani ne, vedu několik let Violku, kde došlo už k mnoha různým setkáním, a je to tam takové příjemné a přátelské a cítím se tam jako doma, stejně tak věřím, že to bude podobné při setkání s prezidentem. Pracovala jsem se studenty, pět let jsem externě působila na Pedagogické fakultě v Olomouci. Takže to bude jako ve škole," popsala Marcella Dostálová, že se na prezidenta bude dívat jako na svého studenta.

Okamžik s mikrofonem

Před příchodem hejtmana Olomouckého kraje, primátora Prostějova a prezidenta na pódium Kulturního klubu Duha se spisovatelka usadila v první řadě.

Při otázce, zda jí nepřepadla tréma, pouze odpověděla, že se jí nechce odpovídat do mikrofonu.

Okamžiku s mikrofonem se ale Marcella Dostálová přesto nevyhnula. Po několika dotazech lidí směrem k prezidentovi, dostala žena, která působí po léta v literárním světě, slovo.

„Jmenuji se Marcella Dostálová, jsem prostějovskou spisovatelkou, která se věnuje celý život literatuře a sama tvoří, ráda bych vám touto cestou věnovala své dvě knihy, sbírku pohádek a poezie," řekla vcelku pevným hlasem prostějovská rodačka a předala Miloši Zemanovi svou zatím poslední knihu pohádek o tajemném světě kouzel a dobrodružství.

Potěšený prezident, dojatá spisovatelka

Prezident její dary přijal s nadšením, ačkoli litoval, že v případě pohádkové knihy už není nejmladší a omluvil, že mezi děti se neřadí ani jeho dvacetiletá dcera Kateřina.

„Dcera Kateřina už je také dvacetiletá, určitě ale pohádky předám jednou svým vnoučatům," vzkázal prezident Miloš Zeman prostějovské spisovatelce, která s dojetím v očích poděkovala za jeho vstřícnost. 

Marcella Dostálová předala prezidentovi knihu s názvem Kouzelné a moderní pohádky pro zvědavé děti a sbírku poezie Naděje, mé slunce. O její pohádku Mahulena projevil zájem režisér Zdeněk Troška a její poslední dílo zaujalo v Senátu ČR. „Má kniha Kouzelné a moderní pohádky pro zvědavé děti se dostala do Senátu ČR, kde se kniha zalíbila, objednali ji u nakladatele a třicet kusů darem zaslali našim krajanům na Ukrajinu," popsala Marcella Dostálová, že se pohádková kniha dostala i k našincům na východ.