Nová veřejná knihovna v Hamrech byla slavnostně otevřena v pondělí 6. listopadu 2023 ruku v ruce s velmi příjemným a příhodným doprovodným programem.

„Do pohody nádherně zpíval a na kytaru hrál skvělý hudebník Marek Soldán. Připili jsme si na "zdraví" nové knihovny, krásně nám zazpívaly i plumlovské děti v doprovodu plumlovské paní starostky Gabriely Jančíkové, návštěvníci si mohli užít i "knižní" kvíz a hlavně si prohlédnout prostory nové knihovny v podkrovní místností budovy hamerského aktivu,“ shrnul knihovník Karel Rozehnal.

Všem, kteří se na vzniku knihovny podíleli, podle něj patří velké poděkování. A děkuje i těm, kdo poctili slavnostní otevření knihovny svou přítomností na zahajovací akci.

„Byli jste skvělí. Zároveň všichni milí milovníci knížek neváhejte a do nové útulné knihovny v Hamrech zavítejte. Návštěvu a vypůjčení knih podle vašeho gusta si můžete vždy zpříjemnit i posezením u čaje či kávy. A cca jednou měsíčně se můžete v knihovně těšit i na nějakou doprovodnou akci (autorské čtení, minikoncert, zajímavé vystoupení, filmové odpoledne, kvízový podvečer a další). Jak dobře bude nová knihovna fungovat, záleží i na vás a na vašem zájmu o ni,“ uzavřel Karel Rozehnal.

Fakta o nové knihovně

  • najdete ji v podkrovní místnosti budovy Osadního výboru v Hamrech
  • otevřena pro veřejnost bývá každou středu od 16 do 18 hodin
  • pořádá i tematické kulturní akce pro děti i dospělé
  • FB (již aktivní): Facebook Knihovna Hamry
  • Web (ve výstavbě, plně funkční bude během ledna 2024): knihovna-hamry.cz
  • Email: knihovna-hamry@centrum.cz
  • Telefon: 602 671 375

V knihovně si daly dostaveníčko plumlovské dámy

Ostrý křest fungování nové hamerské knihovny po jejím slavnostním otevření na začátku listopadu na sebe nenechal dlouho čekat. V rámci svých tradičních dostaveníček a toulek zavítaly na prohlídku knihovny ve středu 15. listopadu plumlovské seniorky.

Fotogalerie: Dostaveníčko plumlovských seniorek v hamerské knihovně

Hezky si užily posezení v přátelské atmosféře při kafíčku a svařáčku. Měly možnost vyzkoušet si i vědomostní kvíz o knížkách a knihovnách, obdivovat vystoupení plumlovského loutkoherce a na závěr si i zasoutěžit i o to, která z nich jako první vyluští stejnou křížovku. 

close Plumlovské dámy při hromadném focení na návštěvě nové hamerské knihovny. info Zdroj: Deník/Karel Rozehnal zoom_in Plumlovské dámy při hromadném focení na návštěvě nové hamerské knihovny.

Ozdoby na stromeček i "červí" baňka. Hamrotvoření se povedlo

Sněhové vločky, nabarvené baňky, vystřižené obrázky, okrasné vánoční řetězy. Hamerský vánoční stromeček pro letošek získal krásné nové ozdoby. A to i díky Hamrotvoření, které se uskutečnilo v budově osadního výboru v rámci provozní doby hamerské knihovny ve středu 29. listopadu.

Fotogalerie: Předvánoční Hamrotvoření

Letošní raritou byla výroba vánoční baňky obalené v sušených červících, aby si hamerský vánoční stromeček užili i ptáčci. „Moc se nám letošní tvoření vánočních ozdůbek líbilo a hezky jsme si u toho i zazpívaly a zablbly,“ pochvalovaly si malé i velké děti.

„Víc než na stromeček u kapličky se už ale těšíme na ty doma plné dárků na Štědrý den,“ dodaly se smíchem.


Nahrává se anketa ...

Tatínci se před Vánoci setkali s "Hvězdným tulákem"

Předvánoční setkání tatínků v hamerské knihovně se ve středu 6. prosince neslo v duchu Jacka Londona a ženských duší. Tatínci nejdříve vedli diskusi nad close Na předvánočním setkání tatínků v hamerské knihovně se četl i Londonův Tulák po hvězdách. info Zdroj: Deník/Karel Rozehnal zoom_in Na předvánočním setkání tatínků v hamerské knihovně se četl i Londonův Tulák po hvězdách. čtyřmi úryvky z Londonova Tuláka po hvězdách. Pak se pobavili na téma, jak přežít Vánoce ve zdraví a jak udělat ženám radost (nejen) na Vánoce. Mimo dané body programu se probírala i témata sportovní, politická a na přetřes přišly i "historky ze školních let". … „Tak zase někdy příště a snad i ve větším počtu,“ shodli se přítomní tatínci, než vyrazili zpět domů.