Knihovna si tak přilepší k sumě, kterou dostává každý rok na pořízení knižních titulů, a která přesahuje v průměru půl milionu. Vedení knihovny i město považují tuto částku za nejnutnější minimum.
„Povedlo se v rámci úspor najít peníze, které půjdou po schválení zastupitelstvem knihovně na rozšíření knižního fondu. Jsem rád, že se podařilo radu o potřebnosti této investice přesvědčit,“ řekl k tomu místostarosta Pavel Drmola.
„V posledních letech se částka na nákupy postupně snižovala. V současné době je spolupráce s městem v tomto směru velice dobrá, a doufám, že to tak zůstane,“ komentoval finanční injekci ředitel knihovny Aleš Procházka.
Publikace nakupuje knihovna podle požadavků čtenářů. „Snažíme se lidem vycházet maximálně vstříc. Naši čtenáři mají možnost o nákup konkrétní knihy požádat, a to buď přímo v půjčovně, nebo prostřednictvím e-mailu či internetového formuláře. Po schválení nákupní komisí ji pak pořídíme. Knižní fond průběžně doplňujeme v oblastech, o které je zájem, kde si lidé hodně půjčují,“ vysvětlil Procházka.
S nabídkou knihy na přání se knihovníci nedávno obrátili i na studenty prostějovské pobočky zlínské Univerzity Tomáše Bati. Snaží se je nalákat na řadu titulů odborné literatury, což je taktika, která by měla prospět oběma stranám. Knihovně se tím nejen zvyšuje počet svazků, ale i aktivních čtenářů.
„Požádal jsem knihovnu přes internet o zakoupení Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla, což není laciná kniha a navíc se obtížně shání. Přesto tomuto požadavku vyšli vstříc, knihu sehnali a pořídili. Strávil jsem s ní krásný měsíc,“ pochvaloval si spokojený čtenář, jinak principál loutkového divadla Starost, Ivan Čech.