Polaskat chuťové buňky specialitami s chutí borůvek si nechali i zapřísáhlí masožravci. "Kdyby mi někdo dal na vybranou mezi kusem pečeného bůčku a borůvkovým knedlíkem, tak bych neváhal. Vyhrálo by maso. Tady jsem ale musel dojídat za přítelkyni a musím přiznat, že mě chuť knedlíku příjemně překvapila," prozradil Zdeněk, chlapík středního věku.

Nablýskaní veteráni projížděli v sobotu celým jihem Prostějovska. Konala se zde tradiční Veterán rallye. 17.6. 2023
VIDEO: Veterán rallye táhla. Nablýskaní krasavci jezdili Prostějovskem

Horské speciality se osvědčily i na Hané. "Ve Žraloku jsme dělali borůvkové hody poprvé. Máme ale i hotel Na Hvězdě pod Pradědem, kde je děláme vždycky druhý týden v srpnu. Zkusili jsme to tedy i zde ve Žraloku a byli jsme mile překvapeni, že i tady na Hané byli z borůvek lidé nadšení," komentovala Eliška Drápalová, provozní Bistra Žralok, které provozuje v letošní sezoně nedaleký Hotel Zlechov.

Tradiční rockový festival v konickém zámeckém parku roztančily legendární regionální kapely. 16. června 2023
VIDEO: Rockeři nestárnou. Legendy pálily v Konici pecky až do brzkého rána

Největší zájem byl o knedlíky. "Lidé si dávali nejvíce borůvkový kynutý knedlík. Ten děláme celoročně i na Zlechově a máme speciální recepturu. Pak šly hodně na odbyt i palačinky s vlastní borůvkovou marmeládou," doplnila Drápalová.

Borůvkové hody slavily v kempu Žralok svou úspěšnou premiéru. Knedlíky, palačinky či poháry lidem chutnaly.Zdroj: Deník/Zdeněk VysloužilBorůvkové dobroty zůstanou i ve stálé nabídce. Bodoval likér. "Přidali jsme pohár Borůvkový sen. To jsou horké borůvky s vanilkovou zmrzlinou a pravou šlehačkou. Lze to zalít i borůvkovým likérem vlastní produkce, o který byl také nadstandardní zájem," zve k návštěvě provozní občerstvení.

Kemp Žralok má v případě příznivého počasí otevřeno denně. Nejbližší velkou akcí je populární Trabant sraz Morava, který se uskuteční o posledním červnovém víkendu a odstartuje prázdninový provoz.